SON DAKİKA

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞINDAN BAHSEDEN KILIÇDAROĞLU

Bu haber 10 Temmuz 2017 - 17:11 'de eklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul yürüyüşü ve Maltepe mitingiyle ilgili konuşan AKP Sözcüsü Mahir Ünal, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun parlamentoya ve siyasete saygılı olmaya davet ediyorum. Tehlikeli bir oyun oynamaktadır” dedi.

Ünal, Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün siyası ayağına operasyon yapılmadığı iddiasıyla ilgili olarak şöyle konuştu: “17-25 Aralık 2013’ten sonra AK Parti, yerel seçimler iki tane genel seçim ve üç tane kongrede kendi temizliğini yapmıştır. Ama siyasi ayağından bahseden Kemal Kılıçdaroğlu CHP içerisinde hiçbir FETÖ temizliği yapmamıştır.”

Ünal dün Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maltepe mitinginde dile getirdiği, “15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağı ortaya çıkarılsın ve gerçek darbeciler yargılansın” çağrısıyla ilgili soruya cevap verdi.

Ünal, “Bir şeyi tekrar tekrar tekrar söylerseniz o şey gerçek olmaz. Güneş de balçıkla sıvanmaz. 17-25 Aralık’tan sonra STK görünümlü bu yapının terör örgütü olduğu ortaya çıkmıştır. Paralele devlet yapısı olarak devlet tarafından isimlendirilmiştir. Ve ondan sonra da bu yapıyla ilgili kesin kati bir mücadele başlatılmıştır. 17-25 Aralık 2013’ten sonra AK Parti, yerel seçimler iki tane genel seçim ve üç tane kongrede kendi temizliğini yapmıştır. Ama siyasi ayağından bahseden Kemal Kılıçdaroğlu CHP içerisinde hiçbir FETÖ temizliği yapmamıştır” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!