Fakıbaba’dan ‘Cebine sahip çıkıyor’ diyen Kılıçdaroğlu’na: Yakıştıramadım

Fakıbaba, partisinin grup toplantısında kasaplardan gelen tepkileri aktarırken kendisine yönelik eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Fakıbaba’dan ‘Cebine sahip çıkıyor’ diyen Kılıçdaroğlu’na: Yakıştıramadım
Yayınlama: 07.11.2017
3
A+
A-

Fakıbaba, partisinin grup toplantısında kasaplardan gelen tepkileri aktarırken kendisine yönelik eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Fakıbaba, yaptığı yazılı basın açıklamasında Kılıçdaroğlu’nas yönelik olarak şunları söyledi:

“Ana Muhalefet Partisinin Genel Başkanlığını yürüten Sayın Kılıçdaroğlu’nun, tamamen dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik bu uygulamamızı görmezden gelerek şahsımla alakalı olarak söylediği sözleri kendisine yakıştıramadığımı ifade ediyorum. Siyasi etiğe sığmayacak bu çirkin ifadeleri kullanırken kasap kardeşlerimizle şahsımı karşı karşıya getirmeye çalışmasını da teessüfle karşılıyorum.

Bizi tanıyanlar çok iyi bilir ki; ‘paraya sahip çıkmak’, ‘cebine sahip çıkmak’, ‘çocuklarına sahip çıkmak’, ‘köşeyi dönmeye sahip çıkmak’ şeklindeki çirkin ifadeler, bizim üzerimize değil, kullananın üzerine yapışır.”

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP lideri bugünkü grup toplantısında ucuz et konusunda kasapların tepkili olduğunu dile getirmişti ve özellikle  Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı’nın “Ele vereceğinize bize verin, biz satalım dedik. Kasaplar olarak vatandaşlara daha kolay ulaşırız, biz Bakanımızın bize sahip çıkmasını beklerdik, ama olmadı” sözlerini gündeme taşıyarak şunları söylemişti:

“Değerli arkadaşlarım, şimdi getirdiler efendim iki mağazada etleri satacaklar. 70 bin kasap ayakta isyan ediyor. Kasap kardeşlerime sesleniyorum, niye isyan ediyorsunuz? İsyan etmenize gerek yok, yarın önünüze sandık gelecek, demokratik yollardan hesabını soracaksınız, bu kadar basit.

O iki mağazada satacaklar, tamam. Parayı onlar alacak, tamam. Efendim Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili açıklama yapıyor. Diyor ki, ‘ele vereceğinize bize verin, biz satalım dedik. Kasaplar olarak vatandaşlara daha kolay ulaşırız, biz Bakanımızın bize sahip çıkmasını beklerdik, ama olmadı.’ Niye sahip çıksın sana kardeşim, niye sahip çıksın? O paraya sahip çıkıyor, cebine sahip çıkıyor, çocuklarına sahip çıkıyor, köşeyi dönmeye sahip çıkıyor, kasaba mı sahip çıkacak?

Et fiyatlarını düşürmenin yolu besiciyi desteklemekten geçer, nokta. Yemi destekleyeceksin, parasını vereceksin, samanını yoncasını destekleyeceksin, imkânını destekleyeceksin, parasını vereceksin. Et fiyatı böyle ucuzlar, ithalatla olmaz ki. Nereye kadar ithalat? Bunları bilmiyorsan, hadi bizim de sözümüzü dinlemiyorsun, git kardeşim Amerika’ya bak nasıl yapıyor, Almanya’ya bak nasıl yapıyor, Fransa’ya bak nasıl yapıyor, Hollanda’ya bak nasıl yapıyor? Bari oradan ders al. Onları zenginleştiriyorsun, mağdur olan bizim besicimiz, bizim kasabımız.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı