SON DAKİKA

‘Evrim tartıştık da gen mühendisliğinde devrim mi oldu?’

AKP Karabük Millletvekili ve TBMM Eğitim Komisyonu Başkan Vekili Burhanettin Uysal Teke Tek programında Fatih Altaylı’nın

Bu haber 14 Eylül 2017 - 12:28 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

AKP Karabük Millletvekili ve TBMM Eğitim Komisyonu Başkan Vekili Burhanettin Uysal Teke Tek programında Fatih Altaylı’nın konuğu oldu. Programda Yeni Müfredat konusu tartışıldı. 12 Eylül 2017’de yapılan programa Uysal’ın şu sözleri damga vurdu:

“Biz Müslümanlar Allah’ın her şeyi yarattığına inanıyoruz. Evrim, adı üstünde bir teoridir. Kafa karışıklıklarına neden oluyor. Bir kısmı, bütün canlıların bir hücreden meydana geldiğini. bunların zaman içinde evrimselleşerek değişik canlıların meydana geldiğini ifade ediyorlar. şimdi biz Allah’ın gücüne iman etmiş insanlar olarak Allah’ın gücünü sorgulayacak bir yapı içerisinde değiliz.

Şimdiye kadar bu tartışmanın sonunda gen mühendisliğinde bir devrim mi gerçekleştirdik? Enerjimizi boşa harcarken, yine az önce ifade ettiğim gibi, enerjimizin boşa harcanmaması, öğrencilerin kafasının daha fazla karışmaması için, biyoloji okuyan öğrencilerin bunu tartışması için evrim teorisini bir tık ileriye çıkardık. Bu bir teoridir, ispatlanmıştır ya da ispatlanmamıştır. yarın, bunu çürütmek için çok büyük çalışmalar yapılabilir.”

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play