üretim

Hayvancılıkta yaşanan kriz, süt ve süt ürünleri üretimini düşürmeye devam ediyor. Kasımda yıllık bazda tereyağı üretimi yüzde 18,5, ayran üretimi yüzde 8,8, içme sütü üretimi yüzde 7,4, inek peyniri üretimi yüzde 5,1 azaldı. Üretimdeki düşüşün daha da derinleşerek tüketici fiyatlarını tırmandırması bekleniyor.
13.01.2023
TÜİK: Süt Üretimi Yüzde 6.1 Azaldı için yorumlar kapalı
15
Kumaş, kağıt, kozmetik ürünler ve inşaat malzemelerine kadar bir çok üründe kullanılan kenevirin, Rize’de üretimi için çalışmalar başlatıldı.
01.07.2022
Rize’de Kenevir Fabrikası Kurulacak! Çalışmalar Başlatıldı için yorumlar kapalı
0
Japon otomobil üreticisi Toyota, ülkenin kuzeydoğusunda medyadan gelen 7,4'lük depremin ardından 11 fabrikasını geçici olarak durdurdu.
19.03.2022
Toyota, Japonya’daki 11 Fabrikasında Üretimi Durdurdu! için yorumlar kapalı
12
Türk şirketi Anadolu Efes, bu sabah itibarıyla Ukrayna’daki bira fabrikalarında üretim ve satış operasyonlarının durdurulduğunu belirtti.
25.02.2022
Anadolu Efes, Ukrayna’daki Fabrikalarında Üretim ve Satışı Durdurdu için yorumlar kapalı
61
Kartonsan ve Ege Endüstri doğalgaz tedariğinde gidilen kısıtlama nedeniyle üretime geçici olarak ara verdiğini duyurdu.
24.01.2022
Doğalgaz Tedariğinde Gidilen Kısıtlama Sonrası Fabrikalarda Üretim Durdu için yorumlar kapalı
11
Sanayi ve elektrik santrallerinde doğalgaz tüketiminin sınırlanmasıyla ilgili Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar, ''Karar uygulanır ise ülke üretimi en az 3 gün süreyle tamamen duracak'' dedi.
22.01.2022
Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı: ‘Üretim Tamamen Duracak’ için yorumlar kapalı
9
Otomotiv sektörüne yaşanan çip krizi sorunu devam ediyor. Türkiye'de üretim yapan Ford, Kocaeli'nin Gölcük ilçesindeki fabrikasında yarı iletken çip tedariki sorunu sebebiyle üretime ara verdi.
08.11.2021
Ford, Gölcük’teki Fabrikasında Üretime Ara Verdi için yorumlar kapalı
1
Lübnan'ın en büyük iki elektrik santralinde yakıt krizi üretimin durmasının ardından ülkede elektrikler tamamen kesildi.
09.10.2021
Lübnan Karanlığa Gömüldü: ”Birkaç Gün Devam Edecek” için yorumlar kapalı
1
Toyota Motor yeni tip corona virüs salgının etkisi ve yarı iletken çip tedarik problemi sebebiyle mevcut mali yıl küresel araç üretimini düşürecek.
12.09.2021
Otomobil Devini Korona Vurdu! Üretimi Azaltıyor için yorumlar kapalı
0
Dev otomotiv şirketleri malzeme yetersizlikleri nedeniyle birer birer üretimlerinin aksayacağını ya da üretimlerini geçici olarak durduruyor. Son olarak Dünyanın önemli otomobil üreticilerinden Toyota, Honda ve Volvo malzeme yetersizlikleri sebebiyle üretimlerini geçici olarak durdurduklarını açıkladı. Daha önce General Motors, Ford Motor ve Nissan Motor, çip kıtlığı nedeniyle üretim kesintileri olacağını veya...
20.03.2021
3 Otomotiv Devi Malzeme Yetersizliği Nedeniyle Üretimlerini Durdurdu için yorumlar kapalı
0
Oyak Renault'un ardından Tofaş da tedarik sorunu nedeniyle üretime ara veriyor.
18.03.2021
Türk Otomotiv Devi Üretime Ara Veriyor için yorumlar kapalı
0
Antalya’da 1934 yılından beri tarımsal üretime öncülük eden ve özel bir şirkete satılan Narenciye Bahçesi’ndeki bazı ağaçların kesildiği ve söz konusu alanda halı saha, çay bahçesi, pastane ve fırın gibi işletmelerin açılacağı iddia edildi. Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar da “Bahçede bulunan narenciye ağaçları başta olmak üzere...
19.02.2021
Antalya’nın En Kıymetli Narenciye Bahçesi Kimlere Kiralandı? için yorumlar kapalı
35