ticaret

Almanya Maliye Bakanlığı, Rus bankalarının tamamen kapatıldığını ve Rusya ile ticareti kestiklerini duyurdu.
25.02.2022
Rusya’ya Peş Peşe Yaptırımlar! Almanya Ticareti Kesti için yorumlar kapalı
19
Dünya ticaretinde önemli bir paya sahip olan Çin'de geçen yılın ilk çeyreğinde iç ve dış faaliyetlerin durma noktasına gelmesi, ülke ekonomisini sert bir şekilde sarsarken, domino etkisi yaratarak tüm dünyada da önemli kayıplara yol açtı.
19.01.2021
Dünyanın Resesyona Girdiği Süreci, Çin Stagnasyonla Atlattı için yorumlar kapalı
0
Avrupa Birliği ile İngiltere, Brexit konusunda anlaştı. Karara göre, serbest ticarete sınırlamalar konulmayacak ve "eşit rekabet koşulları" geçerli olacak. Balıkçılık, enerji, ulaşım, adalet ve güvenlik konularında işbirliği yapılacak. Böylece İngiltere ile AB, üyeliğe yakın koşullarda devam edecek.
25.12.2020
İNGİLTERE VE AVRUPA BİRLİĞİ, BREXIT’TE UZLAŞTI için yorumlar kapalı
2
Katar Kalkınma Bankası, Katarlı şirketlerin Türkiye’ye ihracatı artırması için yeni bir ekonomik program başlattı.
14.09.2020
KATAR’DAN ‘TÜRKİYE’YE ÖZEL’ YENİ EKONOMİ PROGRAMI için yorumlar kapalı
1
Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE), İsrail’e daha önce uyguladığı ekonomik boykotu iptal ettiği öğrenildi.
29.08.2020
BAE’DEN İSRAİL KARARI: EKONOMİK BOYKOT İPTAL EDİLDİ için yorumlar kapalı
1
Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla Kemer, Didim ve Bodrum gibi turizm ilçelerindeki kamu arazilerinin imar planları otel, konut, ticaret ve cami alanı olarak güncellendi. Aksaray’da bulunan bir kamu arazisi ise 15 milton TL’ye satıldı.
25.07.2020
KAMU ARAZİLERİ İMARA AÇILDI için yorumlar kapalı
1
Kanal İstanbul’un çevresinde kurulacak yeni şehrin uygulama imar planları onaylandı. Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Baklalı’da satın aldığı 44 dönümlük tarla, turizm + ticaret alanı oldu.
13.07.2020
KATAR EMİRİ’NİN ANNESİNE KANAL İSTANBUL KIYAĞI için yorumlar kapalı
2
New York'taki BM Genel Kurulu'nda konuşan ABD Başkanı Trump, Çin ve İran'a karşı sert mesajlar verdi. Ticaret savaşının devam edeceğini belirten Trump, "Çin verdiği sözleri tutmadı, adil ticaret istiyoruz" ifadelerini kullandı. İran'ın nükleer programıyla ilgili de konuşan Trump, "İran'ın nükleer silaha sahip olmasına izin veremeyiz. Tahran yönetimine yaptırımları şiddetlendireceğiz" vurgusunu...
25.09.2019
ABD BAŞKANI TRUMP’TAN İRAN VE ÇİN’E KARŞI TEHDİT İÇERİKLİ MESAJLAR için yorumlar kapalı
2
Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin toplam ciroları, sanayi, hizmet ve ticaret sektörlerindeki artışlarla, haziran’da yıllık bazda yüzde 12.3 yükseldi.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre sektörlerin mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 1.5 azaldı.
20.08.2019
CİRO YILLIK BAZDA YÜZDE 12.3 ARTTI için yorumlar kapalı
0
Enerji, akaryakıt perakendesi, finans, internet-eğlence, sanayi, otomotiv, turizm, ticaret ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteren Doğan Holding’in CFO’luk görevine Bora Yalınay getirildi.
29.07.2019
DOĞAN HOLDİNG’TE ÜST DÜZEY ATAMA için yorumlar kapalı
1
Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, iki ülke arasında 100 milyar dolarlık ‘dengeli ticaret’ hedefi için Türk girişimcileri ülkesinde 12 sektöre yönelik geliştirilen yüzlerce milyar dolarlık ulusal projelerde pozisyon almaya çağırdı.
24.06.2019
RUSYA’DAN TÜRK FİRMALARA YATIRIM ÇAĞRISI! ‘MİLYAR DOLARLIK PROJELERDE POZİSYON ALIN’ için yorumlar kapalı
1
Rusya Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti’nde düzenlenecek Ekonomi Fuarı (Zauralye 2019), dünyanın çeşitli ülkelerinden 500’e yakın iş insanını bir araya getirmesi bekleniyor.
21.06.2019
İŞ DÜNYASI BAŞKURDİSTAN’DA BULUŞUYOR için yorumlar kapalı
7