Taşkent

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Özbekistan ve Türkiye arasında yükseköğretim alanındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla Taşkent'te Özbek-Türk üniversitesinin kurulmasının planlandığını bildirdi.
30.01.2022
Taşkent’te Özbek-Türk Üniversitesi Kurulması Planlanıyor için yorumlar kapalı
39
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Özbekistan'da, "Her alanda ilişkilerimizi geliştirmek için gayret gösteriyoruz. Bunun içinde ticaret, ekonomi, sosyal, siyasi ilişkilerle tabii ki askeri ilişkiler de yer alıyor. Bu ilişkilerde çok ciddi gelişmeler sağladık" dedi. İki ülke arasında askeri ve mali işbirliği anlaşması imzalandı
28.10.2020
TÜRKİYE İLE ÖZBEKİSTAN ARASINDA ASKERİ VE MALİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI için yorumlar kapalı
2
Türkiye ve Azerbaycan'ın Taşkent büyükelçilikleri, Dağlık Karabağ'daki çatışmalar ve Ermenistan'ın Azerbaycan'daki sivillere yönelik saldırılarına ilişkin ortak bildiri yayımladı.
28.10.2020
TÜRKİYE VE AZERBAYCAN’IN TAŞKENT BÜYÜKELÇİLİKLERİNDEN ORTAK BİLDİRİ için yorumlar kapalı
1
Özbekistan’ın başkenti Taşkent’in kuzey doğusunda Tanrı Dağlarının batı ucunda yer alan dağlık bir bölgede bin metre yükseklikte 6. veya 7. yüzyıllara ait Göktürk mezarı bulundu.
21.11.2019
ÖZBEKİSTAN’DA GÖKTÜRK DÖNEMİNE AİT MEZAR BULUNDU! için yorumlar kapalı
24
Kuzey Kıbrıs’a dün gece düşen ve bölgede büyük bir korku ve paniğe sebep olan cismin hava aracı olduğu yönünde iddialar vardı. Fakat yapılan son dakika açıklamasında Kıbrıs Taşkent'e düşen cismin Suriye füzesi olduğu belirtildi. İşte olay yerinden ilk görüntüler...
01.07.2019
KKTC’YE DÜŞEN CİSİM HAKKINDA AÇIKLAMA için yorumlar kapalı
10