Suriyeli sığınmacılar

Suriyeli sığınmacılarla ilgili tartışmalar devam ederken, bir skandal daha patlak verdi.
16.01.2022
Suriyeli Sığınmacılar Radyo Kurdu: Belediyenin Panolarından Radyolarının Arapça ve İngilizce Reklamını Yaptılar için yorumlar kapalı
70
Diyarbakır'da akraba oldukları belirlenen 2 Suriyeli sığınmacı aile sokak ortasında silahlarla çatıştı. Çatışmada 4 kişi yaralanırken silahların ateşlendiği sırada çocukların da olması dikkat çekti.
24.08.2021
Diyarbakır’da Suriyeli Sığınmacılar Silahlarla Çatıştı için yorumlar kapalı
1
Sığınmacılara yönelik zam önerisi ve belediye meclisinde çay fırlatmasıyla gündemden düşmeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak "Benim partimin de bir politikası yok" açıklamasında bulundu.
06.08.2021
Bolu Belediye Başkanı Özcan: “Benim Partimin de Bir Politikası Yok” için yorumlar kapalı
1
Suriyeli sığınmacılar ile ilgili 11-12 Kasım’da Birleşmiş Milletler’in de katılım sağladığı “Uluslararası Sığınmacıların Geri Dönüşü” konferansı yapıldı. Toplantıya katılmayan tek ülke ise Türkiye oldu.
16.11.2020
MÜLTECİLERİN, GERİ DÖNÜŞ KONFERANSINA TÜRKİYE KATILMADI için yorumlar kapalı
3
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin yaptığı diploma denkliği duyurusuna göre, Suriyeli sığınmacılar denklik almaları için sadece mülakata girecekler.
18.09.2020
İŞTE SURİYELİ SIĞINMACILARA UYGULANAN BÜYÜK TORPİL: İYİ PARTİLİ AKSOY AÇIKLADI için yorumlar kapalı
18
Türkiye’deki Suriyeli sığınmacıların durumunu ve yaşadıkları problemleri görünür kılmak ve bu konuda toplumda bir bilinç oluşturmak önem arz ediyor. Gayri resmi rakamlara göre 5 milyondan fazla Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye, dünyada  en çok sığınmacının bulunduğu ülke. Türkiye, 1951 tarihli Birleşmiş Milletler Mültecilerin Hukuki Statüsüne İlişkin Cenevre Sözleşmesi’ne taraf...
22.12.2019
TÜRKİYE’NİN SURİYELİ SIĞINMACILAR SORUNU için yorumlar kapalı
0
Prof. Dr. Kürşat Zorlu, Suriyeli sığınmacıların dönüşü konuşulurken günde ortalama 400 bebeğin dünyaya geldiğinin unutulmaması gerektiğine dikkat çekti.
24.11.2019
PROF. DR. KÜRŞAT ZORLU’DAN SURİYELİ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
0
Amerika'nın Sesi'nden Yıldız Yazıcıoğlu'nun aktardığına göre, Türkiye’nin Suriyeliler konusunda neye ihtiyacı olduğuna ilişkin Türk AB Bakanlığı’nın katılımıyla Brüksel’de görüşmeler yürütüldüğünü kaydeden Berger, “Şu anda gelecek adım ne olmalı, ne yapılması gerektiği konusunda fikirler toplanıyor.
11.12.2017
AB ve Türkiye arasında yeni ‘Suriyeliler müzakeresi’ başladı için yorumlar kapalı
1
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in konuğu oldu.
02.10.2017
Bakan Fakıbaba: Suriyeliler dönmek istese de biz göndermeyiz için yorumlar kapalı
2
Antalya'nın Elmalı ilçesinde, kapalı halk pazarında çalışan Suriyeli genç, işvereni Selim Durmuş tarafından kasadan para çaldığı iddiasıyla işten çıkartıldı.
23.09.2017
Antalya’da Suriyeli sığınmacılarla Türk vatandaşları arasında kavga: 7 yaralı için yorumlar kapalı
8
Sabah'tan Hazal Ateş'in haberine göre, ekonomi yönetimi, mahalli idareler reformu kapsamında özellikle Şanlıurfa, İstanbul, Hatay, Gaziantep, Kilis, Mardin, Şırnak illerindeki nüfus artışını dikkate alarak bu illere merkezi bütçeden destek verecek.
11.09.2017
Suriyeli sığınmacı barındıran şehre teşvik için yorumlar kapalı
1
Türkiye'de Geçici Koruma Altında Bulunan Suriyeli Öğrencilere Yönelik Din Öğretimi Çalıştayı, Merkezefendi İlçesi Gültepe İmam Hatip Ortaokulu'nda yapıldı.
03.08.2017
Denizli Milli Eğitim Müdürü: Suriyeli öğrenciler imam hatiplere yönlendirilecek için yorumlar kapalı
9