SSCB

Ukraynalı siyaset ve ekonomi uzmanı, Rus nükleer santrallerine ulaşabilecek orta menzilli füze yapılması çağrısında bulundu.
03.11.2019
UKRAYNALI UZMANDAN FÜZE AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
0
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), kısa bir süre önce ayrıldığı INF'de yasaklanmış, tesir menzili 500 kilometreyi aşan yeni bir orta ölçekli seyir füzesini denediklerini açıkladı.
20.08.2019
ABD’DEN, INF’DE YASAKLI SEYİR FÜZESİ TESTİ için yorumlar kapalı
5
Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan (INF) çekilmekle 'büyük hata yaptığını' söyledi.
02.08.2019
RUSYA’DAN ABD’YE: BÜYÜK HATA YAPTI için yorumlar kapalı
0
Başarıya ulaşmak için insanın, kimseden yardım beklemeden kendi kaderini kendi eline alması gerektiğine ilişkin bir konuşma yapan Rus lider Putin, Bolşevik şarkılarından örnek verdi: "Bize ne Tanrı, ne çar, ne de bir kahraman yardım edebilir."
13.12.2018
PUTİN’DEN BOLŞEVİK NAĞMELERİ! için yorumlar kapalı
0
Tüm Irak’ta ciddi bir otorite sağlayan Haydar el İbadi, IKBY ile yeniden müzakere yapacaksa karşısında Barzani’yi görmek
31.10.2017
Barzani’yi sorgulanan liderliği istifaya götürdü için yorumlar kapalı
0
Kürt Bölgesel Yönetimi’nin bağımsızlık referandumu, bir anda Türkiye ve bölgenin gündemini değiştirdi. Konunun farklı
28.09.2017
Kürt Bölgesel Yönetimi ve demokrasi sınavındaki Türkiye için yorumlar kapalı
0
Ruzi Nazar’ı bilir misiniz? Özbek asıllı Ruzi Nazar, II. Dünya Savaş’ında Kızılordu saflarında Almanlara karşı savaştı. Esir düştü. Kızıl Ordu subayı olarak başladığı savaşı, Alman ordusu saflarında tamamladı. Savaş bitti, bu kez Yalta Konferansı gereği Almanlar tarafından tekrar SSCB’ye teslim edilme riski doğdu; 8 Mayıs 1945’te üniforma çıkardı, başka bir...
23.07.2017
ÇİN VE İRAN’IN ARADIĞI İKİ CASUS için yorumlar kapalı
53