Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün habersiz gerçekleştirilen denetim için görevlendirdiği personelin yol ve konaklama masraflarının denetlenen işletmelerce karşılandığı ortaya çıktı. Skandal, Meclis gündemine taşındı.
12.10.2022
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde Denetim Skandalı için yorumlar kapalı
11
Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 22 Haziran tarihi itibariyle Türkiye ile Rusya arasında uçuşların yeniden başlatılacağını duyurmuştu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Rusya'nın, Türkiye'ye uyguladığı uçuş yasağını kaldırdığını belirtti.
22.06.2021
Rusya Türkiye’ye Uçuş Yasağını Kaldırdı için yorumlar kapalı
1
Nuri Demirağ, havacılık denilince akla gelen ilk isimlerden. Sivas'ın Divriği ilçesinde, Demirağ'ın 1941 yılında inşa ettiği ve uzun süredir kullanılmayan Divriği Havaalanı'nın hizmete girmesi için çalışma başlatıldı.
19.03.2021
Nuri Demirağ’ın Yaptırdığı Havaalanı Yeniden Açılacak için yorumlar kapalı
3
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün uyguladığı 'mütekabiliyet' tavrının, Rusya ve BDT ülkelerinden Türkiye'ye dönük turistik uçuşları olumsuz etkilediği belirtiliyor.
18.02.2021
Mütekabiliyet Krizi Patlak Verdi! SHGM’nin Kararı Turistik Uçuşları Olumsuz Etkiliyor için yorumlar kapalı
11
Havaalanlarında 6 aydan fazla süreyle bekleyen ve ilgili havaalanı işleticisi tarafından tespit edilen hava araçları, kaldırılmadıkları takdirde hurdaya ayrılarak ihale yoluyla satılacak.
24.07.2019
6 AYDAN FAZLA SÜREYLE BEKLEYEN UÇAKLAR İHALE YOLUYLA SATIŞA ÇIKARILACAK için yorumlar kapalı
4
Büyük Birlik Partisi (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopterin düşmesinin ardından ihmal ve kasıtlı davranışlara ilişkin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen 3 soruşturma dosyası Kahramanmaraş'ta yürütülen 'ana soruşturma dosyası' ile birleştirildi.
14.12.2018
AVUKAT YAVUZ’DAN ‘YAZICIOĞLU’ DAVASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA! için yorumlar kapalı
7