sadi güven

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, dün yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'nun yüzde 54.21, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım'ın ise yüzde 44.99 oranında oy aldığını açıkladı. Seçimlere katılım oranı yüzde 84.5 oldu.
24.06.2019
YSK BAŞKANI GÜVEN OY ORANLARINI AÇIKLADI için yorumlar kapalı
2
İstanbul seçiminin iptal edilmesine katılmaya 4 üye gerekçeli karar karşı oy yazdı. YSK Başkanı Sadi Güven, İstanbul seçimlerinin neden iptal edilmemesi gerektiğini tek tek anlattı. Kaynak: YSK Başkanı Sadi Güven AKP'nin 'gerekçelerine' katılmadı
22.05.2019
YSK BAŞKANI GÜVEN’İN MUHALEFET ŞERHİ için yorumlar kapalı
0
CHP, hukuka aykırı kararlar aldığı gerekçesiyle YSK ve Başkanı Sadi Güven hakkında Yargıtay ve Danıştaya başvuruda bulunacaklarını bildirdi.
21.05.2019
CHP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK için yorumlar kapalı
0
Güven "Fazla bir şey söylemeyeceğim yargı süreci sona erdi. 11 tam üye sayısıyla toplanan YSK kararlarını verdi. Kararları yazılı olarak sizlere de ilettik." dedi.
07.05.2019
SEÇİMİN İPTALİ SONRASI SADİ GÜVEN’DEN İLK AÇIKLAMA için yorumlar kapalı
1
YSK, AKP’nin İstanbul itirazlarını görüşmeye devam ederken, AKP’li vekillerin de içinde bulunduğu heyet YSK Başkanı Sadi Güven’i ziyaret etti.
26.04.2019
KRİTİK BİR DÖNEMDE AKP’Lİ HEYETTEN YSK BAŞKANINA DİKKAT ÇEKEN ZİYARET için yorumlar kapalı
3
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, dün yapılan yerel seçime dair açıklamalarda bulundu. Anadolu Ajansı üzerinden süren 'veri paylaşımı' tartışmasına değinen Güven, "AA benim müşterim değil, benden veri almıyor. AA 90'lara geldiğinde ben daha yeni veri giriyordum" dedi.
01.04.2019
‘İSTANBUL’DA EKREM İMAMOĞLU ÖNDE’ için yorumlar kapalı
1
YSK Başkanı Sadi Güven'in "Ezan sesi geldiğinde camiye giden yönetici istemediler. Sıkıntı buradaydı. Bu nedenle imam hatip ruhu ayakta. İmam hatipli olmaktan mutluluk duyuyorum" sözlerine önce İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray sonrasında ise YSK içinden tepki geldi.
31.07.2018
SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERİLDİ! için yorumlar kapalı
0
Abdullah Gül’ün eski danışmanı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan bugünkü yazısında  Yüksek Askeri Şura’nın (YAŞ) artçı sarsıntılarının süreceği iddiasında bulundu. Takan YAŞ atamlarını değerlendirdiği yazısının son bölümünde çarpıcı bir iddiaya yer verdi. Saray kulislerinde Görmez’in ardından üç ismin daha gönderileceğini ileri süren Takan, üçüncü ismin… Abdullah Gül’ün eski danışmanı ve...
05.08.2017
SADİ GÜVEN GÜVENEBİLİRSEN… için yorumlar kapalı
0