rumlar

Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, Kıbrıs Türklerinin, "Rum çoğunlukla aynı haklara sahip olamayacağını" iddia etti.
30.09.2021
Rum Başpiskopos II. Hrisostomos: ‘Kıbrıs Türkleri, Rumlarla Eşit Haklara Sahip Olamaz’ için yorumlar kapalı
7
KKTC Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Rum ordusunun pazar günü Erenköy direnişinin 56’ncı yıldönümü törenleri sırasında Erenköy açıklarında KKTC karasularını ihlal edecek şekilde askeri tatbikat düzenleme kararı aldığını duyurdu.
08.08.2020
RUMLARDAN KKTC SINIRINDA ASKERİ TATBİKAT için yorumlar kapalı
0
Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki başarısı korku salmaya devam ediyor. Türkiye’nin askeri gücü karşısında ne yapacaklarını şaşıran Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile Fransa, yapılan anlaşmalarla Akdeniz’de havada ve denizde askeri güçlerini birleştirme kararı aldı.
26.07.2020
DOĞU AKDENİZ’DE TÜRKİYE’YE KARŞI YENİ HAMLE: BİRLEŞİYORLAR için yorumlar kapalı
1
Doğu Akdeniz’deki sondaj krizi ile ilgili Rumlardan skandal bir adım geldi. Rum yönetimi, Avrupalı bir silah üreticisi ile 240 milyon euroluk füze alımı anlaşması imzaladı.
09.02.2020
DOĞU AKDENİZ’DE SONDAJ KRİZİ DEVAM EDERKEN GKRY’DEN SKANDAL HAMLE! için yorumlar kapalı
10
Rum medyası, Türklere karşı ırkçı saldırılarıyla gündeme gelen ELAM örgütünün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) bayrağı yaktığı bir dönemde, kullanılan silahları gündeme getirdi. Rum medyası, Rum tarafında her evde bir silah bulunduğunu yazdı.
18.11.2019
RUM MEDYASI: GÜNEY KIBRIS’TA HER HANEYE BİR SİLAH DÜŞÜYOR için yorumlar kapalı
2
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluşunun 36’ncı yıl dönümünde Rum tarafında düzenlenen eylemlerde KKTC bayrağı yakıldı.
16.11.2019
RUMLARDAN SKANDAL HAREKET: KKTC BAYRAĞI YAKILDI için yorumlar kapalı
11
Başbakan Binali Yıldırım, “Rumlar, adada birlikte yaşama ve adayı birlikte yönetme mutabakatını anlaşmanın mürekkebi kurumadan terk etmişlerdir” dedi. Başbakan Binali Yıldırım, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 43’üncü yıl dönümü nedeniyle KKTC’de düzenlenen törene katıldı. Halka seslenen Yıldırım, “Barış Harekatı, Kıbrıs adasının tarihinde bir dönüm noktasıdır. Türkiye, garantör olarak o gün dünyaya, ENOSİS’e...
20.07.2017
YILDIRIM KIBRIS’TA RUMLARI UYARDI için yorumlar kapalı
52