pompeo

Donald Trump döneminde ABD Dışişleri Bakanı olarak görev yapan Mike Pompoe, Türkiye'ye F-16 satışının S-400'ler sebebiyle uygulanan CAATSA yaptırımlarını delmek anlamına geleceğini söyleyerek, "Hükumetin yasalara uyacağını umuyorum" dedi.
02.11.2021
Pompeo’dan Biden’a Çağrı: ”Türkiye’ye F-16’ları Satmayın” için yorumlar kapalı
1
ABD'li Bakan Pompeo, Fransız basınına “Türk askeri kapasitesinin, artan şekilde kullanılması bizi endişelendiriyor” dedi.
18.11.2020
POMPEO’DAN TÜRKİYE AÇIKLAMASI: ‘BİZİ ENDİŞELENDİRİYOR’ için yorumlar kapalı
5
Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Avrupa ile Amerikan yönetiminin, Türkiye'ye karşı birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.
17.11.2020
ABD DIŞİŞLERİ BAKANI POMPEO: TÜRKİYE’YE KARŞI AVRUPA VE ABD BİRLİKTE HAREKET ETMELİ için yorumlar kapalı
1
Amerika Birleşik Devletleri’nde 6 senatörün imzasını taşıyan Azerbaycan ve Türkiye’yle ilişkili soru önergesi verildi. Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun açıklaması istenen önergede ABD’nin güvenlik yardımları da yer aldı.
23.10.2020
ABD’Lİ 6 SENATÖRDEN TÜRKİYE VE AZERBAYCAN KONULU SORU ÖNERGESİ için yorumlar kapalı
1
ABD ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile adada Kıbrıs Kara, Açık Deniz ve Liman Güvenliği Eğitim Merkezi kurulması kararı aldı.
13.09.2020
ABD’DEN TÜRKİYE KARŞITI HAMLE: GÜVENLİK EĞİTİM MERKEZİ KURULUYOR için yorumlar kapalı
1
Demokrat ABD senatörleri Bob Menendez ile Chris Van Hollen, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya yaptıkları çağrıda Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerini provokasyon olarak nitelendirerek yaptırım uygulama çağrısında bulundular.
14.08.2020
ABD’DEN TÜRKİYE’YE YAPTIRIM ÇAĞRISI için yorumlar kapalı
0
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo S-400 ile ilgili bir açıklama yaptı. Pompeo, "ABD, Türkiye'ye yaptırımlarla nasıl bir karşılık vereceğini hala değerlendiriyor" dedi.
30.07.2020
ABD DIŞİŞLERİ BAKANI POMPEO’DAN TÜRKİYE’YE YAPTIRIM AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
0
Doğu Akdeniz'de NATO müttefiki ABD'den ilginç bir hamle geldi. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Güney Kıbrıs Rum yönetimine askeri eğitim desteği verileceğini açıkladı.
08.07.2020
ABD’DEN GKRY’NE ASKERİ EĞİTİM DESTEĞİ için yorumlar kapalı
6
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin'in dünya üzerindeki etkisi ve faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Pompeo, ABD ve Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında Avrupa'nın ekonomik stratejilerini çalmakla suçladığı Çin'e karşı kurulması planlanan "ortak bir masa" modelinin önemine vurgu yaptı.
26.06.2020
AB VE ABD, ‘ÇİN‘E KARŞI ORTAK MASA’ KURUYOR için yorumlar kapalı
1
ABD’nin Irak saldırısı sırasında dışişleri bakanı Colin Powell’in özel kalem müdürlüğünü yapan emekli albay Lawrence Wilkerson, Mike Pompeo’nun İran planını deşifre etti.
06.04.2020
ABD’Lİ EMEKLİ ALBAY, POMPEO’NUN İRAN PLANINI DEŞİFRE ETTİ için yorumlar kapalı
0
Yeni Mesaj yazarı Yusuf Karaca, ABD'nin Türkiye'yi işgal planını köşesinden değerlendirdi.
13.02.2020
KARACA: ABD’NİN TÜRKİYE’Yİ İŞGAL PLANI DEVREDE! için yorumlar kapalı
12
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 hava savunma sistemiyle ilgili bir açıklama yaptı. Pompeo "Türkiye’nin S-400 ‘lere ilişkin adımları endişe verici" dedi.
26.11.2019
ABD’DEN S-400 AÇIKLAMASI: ENDİŞE VERİCİ için yorumlar kapalı
2