nusra

Suriye'nin doğusunda IŞİD'e karşı zafer kazanan Suriye ordusu, ülkenin kuzeybatısını Fetih el Şam (eski adıyla El Nusra Cephesi) ve diğer terör örgütlerinden temizlemek için operasyon başlattı.Sputnik'in hazırladığı infografik, İdlib'deki yeni güç dengesi haritasını gözler önüne seriyor. ...RedditBloggerGoogle+PinterestStumbleUponWhatsAppTelegram61 İlgili konular:Rusya'dan Türkiye'ye İdlib yanıtı: Fetih el Şam'ı yok etmekten vazgeçmeyeceğizSuriye ordusu İdlib'deki...
13.01.2018
İdlib’deki güç dengesi haritası için yorumlar kapalı
0
Suriye'deki muhalif gruplar ile hükümet yetkililerini 29-30 Ocak'ta Rusya'nın Soçi kentinde bir araya getirecek Ulusal Diyalog Kongresi'ne bir kaç hafta kala İdlib bölgesi, Astana Zirvesi'nin üç garantör ülkesi olan Rusya, Türkiye ve İran arasında gerginliğe sebep oldu.
10.01.2018
İdlib düğümü, Türkiye’yi Astana’dan uzaklaştırıyor mu? için yorumlar kapalı
2
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'nin kuzeyindeki İdlib'de Suriye hükümetinin Nusra bahanesiyle ılımlı muhalifleri vurduğunu ve bu tutumun siyasi çözüm sürecini baltalayacağını söyledi.
09.01.2018
Çavuşoğlu: Suriye rejimi Nusra bahanesiyle ılımlı muhalifleri vuruyor, siyasi süreci baltalar için yorumlar kapalı
0
Sputnik’e konuşan Sezer, Astana görüşmelerinde Türkiye, Rusya ve İran’ın Nusra’nın faaliyet gösterdiği İdlib’de gerilimi azaltma bölgesinin kurulması konusunda anlaşmaya vardığını hatırlatarak, “Ama bu planın yerine getirilmesi için Rusya ve Türkiye’den 500’er asker yetersiz.
22.09.2017
‘Suriye sınırındaki birliklere takviye, Nusra’ya karşı operasyonda kullanılabilir’ için yorumlar kapalı
0
Yaklaşık 2 milyon nüfusu olan İdlib, şu anda tamamı Suriye hükümetine karşı savaşan silahlı grupların elinde bulunan tek eyalet. BBC Türkçe’de yayınlanan haberde, ÖSO bitiriliyor mu, sorusunu akla getirdi. ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi Michael Ratney, Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib eyaletinde yaşanan çatışmalardan Nusra Cephesi’nin ana gövdesini oluşturduğu çatı örgütü Heyet Tahrir...
03.08.2017
ÖSO’NUN BEKLENEN SONU için yorumlar kapalı
11