Namaz

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, maske ve mesafe kurallarına uyularak yarından itibaren tüm vakit namazlarının camilerde cemaatle kılınabileceğini bildirdi.
23.06.2020
CAMİLER YARINDAN İTİBAREN 5 VAKİT NAMAZA AÇILIYOR için yorumlar kapalı
3
Pakistan Diyanet İşleri Başkanı Dr. Noor-ul-Haq Qadri, yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, cemaatle kılınan namazların askıya alındığını açıkladı.
27.03.2020
PAKİSTAN’DA CEMAATLE NAMAZ KILMAK YASAKLANDI için yorumlar kapalı
11
Erbaş: Namaz kılan kişiler münafıklık alametlerinden uzak durur.
06.03.2020
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI: ‘’NAMAZ KILAN İNSANLAR KÖTÜLÜK YAPMAZ, HAK YEMEZ’’ için yorumlar kapalı
32
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, camilerde ve mescitlerde tabure ve sandalye üzerinde ima ile namaz kılma devrini sonlandırdı. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, "Namazı normal şekli ile ayakta kılmaya gücü yetmeyen kimse için asıl olan namazı oturarak kılmaktır" açıklaması yaptı.
17.12.2019
CAMİLERDE SANDALYE VE TABURE ÜZERİNDE NAMAZ KILMAK YASAKLANDI için yorumlar kapalı
4
Diyanet İşleri Başkanlığı cemaat sayısı 40’ın altında olan camilerin kapatılacağını ve cami cemaatininin bölgeler itibariyle belirlenecek merkez camilere taşınacağını açıkladı… Ayrıca yeni dönemde kadrolu imam alımı yapılmayacağını, ihtiyacın sözleşmeli veya ücretli imamlar ile karşılanacağını da ekledi… Durun durun! Hemen panik yapmayın. Elbette yerli ve milli iktidarımız, alnı secdeye gelen yöneticilerimiz...
11.11.2019
TAŞIMALI İBADET-SÖZLEŞMELİ İMAM için yorumlar kapalı
6
Yalova'nın Sugören Köyü'nde imam olarak görevlendirilen İsa Kaya, 37 yıl boyunca kıblesi yanlış olarak kullanılan Sugören Merkez Camii'ndeki durumu fark ederek düzeltmek için doğru yönü gösteren çizgiler çekti. Ancak İsa Kaya'nın bu çabası, beklemediği bir durumla karşılaşmasına neden oldu. Cemaat, yapılan bu değişikliği kabul etmeyip kıbleyi eski haline çevirdi ve...
17.02.2019
İMAM İLE CEMAAT ARASINDA ‘KIBLE’ TARTIŞMASI YAŞANDI için yorumlar kapalı
3
Diyanet’in resmi sitesinde namazda cemaate imamlık yapabilme şartı olarak ‘dini bilgisi yeterli, akıl sağlığı yerinde ergen birisi olmalı’ bilgisi yer alıyor
01.02.2019
DİYANET’TEN BİR SKANDAL PROJE DAHA için yorumlar kapalı
0
Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yarıyıl tatilinde de çocukları camilere taşımak üzere bazı vakıf ve derneklerle protokol imzaladığı ifade edildi. İmzalandığı öne sürülen protokol kapsamında 6-13 yaş arası çocukların beş vakit namaz kılmak için camiye götürüleceği, cemaate yetişmeleri ve duaları ezberlemeleri durumunda puan kazanarak yarışmaya katılacakları öğrenildi.
10.01.2019
ARTIK NAMAZ VAKTİ TENEFÜS VAKTİ Mİ? için yorumlar kapalı
1
Diyanet İşleri Başkanlığı, sabah ezanı ve sabah namazı vakitlerini değiştirdi. 19 Kasım Pazartesi gününden itibaren İstanbul'da sabah ezanı imsak vaktinde okunacak, sabah namazı ise Ramazan ayındaki gibi ezandan yarım saat sonra kılınacak.
17.11.2018
19 KASIM’DAN İTİBAREN NAMAZ VAKTİ DEĞİŞECEK! için yorumlar kapalı
186
İyi Partili Ümit Özdağ, Kara Harp Okulu'nda cuma namazını hangi tarikatın imamı kıldıracak diye kavga çıktığını ve konunun Genelkurmay'a kadar gittiğini söyledi.
20.08.2018
FLAŞ AÇIKLAMALARDA BULUNDU! için yorumlar kapalı
6
Efe Özal: Halkta, babamın öldürüldüğüne dair hâlâ kuşkular var
07.01.2018
Semra Özal: Türkiye'ye laikliği Turgut Bey getirdi; viski de içerdim, namaz da kılardım için yorumlar kapalı
0
Polis merkezine götürülen grup üyeleri ifade verdikten sonra serbest bırakıldı
11.12.2017
Ayasofya'da ezan okuyup namaz kıldılar için yorumlar kapalı
0