Müslüman

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Türkiye de dahil olmak üzere çoğunlukla Müslüman nüfusa sahip 13 ülkenin vatandaşlarına yeni vize vermeyi durdurdu.
25.11.2020
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ, TÜRK VATANDAŞLARINA VİZE VERMEYİ DURDURDU için yorumlar kapalı
1
Yunanistan'ın başkenti Atina yakınlarındaki Pire'de, Müslümanların mescit olarak kullandığı bir ibadet yeri gerekli izin belgelerinin bulunmaması gerekçesiyle kapatıldı.
04.07.2020
YUNANİSTAN’DAN SKANDAL KARAR! PİRE’DE, MÜSLÜMANLARIN KULLANDIĞI MESCİT MÜHÜRLENDİ! için yorumlar kapalı
2
Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Kuala Lumpur Zirvesi'nde yaptığı konuşmada "Müslümanlar olarak bugün dünyanın saygısını kaybettik. Biz artık ne bilimin kaynağı, ne de insan medeniyetinin rol modeliyiz" ifadelerini kullandı.
19.12.2019
MALEZYA BAŞBAKANI MUHAMMED: MÜSLÜMANLAR OLARAK DÜNYANIN SAYGISINI KAYBETTİK için yorumlar kapalı
0
Almanya’nın Nürnberg kentinde, 54 yaşındaki bir kadın sürücü, Müslümanlara ait mezarları tahrip etti.
14.12.2019
ALMANYA’DA MÜSLÜMAN MEZARLARINA ÇİRKİN SALDIRI için yorumlar kapalı
25
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Suriye'de 30-35 km. derinlikte kurulacak bir güvenli bölge, yalnızca Türkiye'yi değil bölgeyi de güvenceye kavuşturacaktır. Güvenli bölge, PKK-YPG'nin güvenliğini değil Türkiye'nin güvenliğini muhafaza etmelidir" dedi.
08.08.2019
BAHÇELİ’DEN GÜVENLİ BÖLGE AÇIKLAMASI: HEDEF TÜRKİYE’DİR, TÜRK MİLLETİDİR, TÜRK VATANIDIR için yorumlar kapalı
0
Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Arap Birliği ve Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) olağanüstü zirvesine ilişkin, "Savaşı değil barışı konuşmamız gereken bir mübarek aydayız ama maalesef ramazan günü Mekke'de savaş konuşuyoruz" dedi.
02.06.2019
‘MAALESEF RAMAZAN GÜNÜ MEKKE’DE SAVAŞ KONUŞUYORUZ’ için yorumlar kapalı
2
Ben mutedil bir Müslüman olarak dinimin ya da dini kuralların nerede ve ne zaman kullanılacağını bilirim. Örneğin; İçim sıkıldığında rahatlamak için dinimi hatırlarım. Kendime dileklerim olduğunda sessiz, Sakin, Sadece benim duyacağım şekilde dileklerimi iletirim. Dostlarım için dinimden medet umarım. Ölülerimizi yâd etmek için dinimi kullanırım. Bu tavrımla ne kimseyi rahatsız...
20.05.2019
YÜCE DİNİMİZİN KULLANILDIĞI YERLER için yorumlar kapalı
2
Alanya Müftülüğü, "Bir kimse hayattayken iman etmeyip küfür üzere öldükten sonra başkalarının onun için yapacağı dualar geçersiz olur ve ona herhangi bir faydası dokunmaz" ifadesinin yer aldığı paylaşımını, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nun araması üzerine kaldırdı.
01.05.2019
MÜFTÜLÜK JOSEF SURAL HAKKINDA YAPTIĞI PAYLAŞIMI KALDIRDI için yorumlar kapalı
0
Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern , ‘ülkenin en karanlık günü' diye tanımladığı cami saldırılarının ardından Müslüman topluluklarını ziyaret etti. Ardern, acıyı kalplerinde hissettiklerini söyledi.
16.03.2019
YENİ ZELANDA BAŞBAKANI’NDAN MÜSLÜMAN TOPLUMUNA ZİYARET! için yorumlar kapalı
0
İngiltere'nin başkenti Londra'da bir grup, cami önünde bekleyen Müslüman gruba çekiç ve sopalarla saldırdı. Saldırının Yeni Zelanda'daki cami saldırılarının ardından gerçekleştirildiği belirtildi.
16.03.2019
LONDRA’DA MÜSLÜMANLARA SALDIRDILAR için yorumlar kapalı
2
Milli ve manevi değerlerimize karşı tahkir edici bir tutum kullanan dijital medya teröristlerinin iftiralarına cevap verecek ve hesaplarını kapattıracak Ortak Tepki Platformu kuruldu.
11.01.2019
BAZI PROVOKATÖR TRÖLLER ATATÜRKÇÜ GÖRÜNCE AK ELLER HAREKETE GEÇTİ için yorumlar kapalı
0
Mehmet Yakup Yılmaz, bugünkü yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, "Bence halife olmak istiyor" ifadelerini kullandı. Yılmaz yazısında, iddiasının "dayanak noktalarını" da sıraladı.
04.01.2019
‘HALİFE OLMAK İSTİYOR’ için yorumlar kapalı
2