Privacy Policy Page
SON DAKİKA

ALMANYA’DA MÜSLÜMAN MEZARLARINA ÇİRKİN SALDIRI

Almanya’nın Nürnberg kentinde, 54 yaşındaki bir kadın sürücü, Müslümanlara ait mezarları tahrip etti.

Bu haber 14 Aralık 2019 - 0:53 'de eklendi.
(ha-ber.com)’da yer alan habere göre; 54 yaşındaki kadın arabası ile Müslüman mezarlığını tahrip etti. Sürücünün akli dengesinin bozuk olduğu açıklandı.0Almanya’nın Nürnberg kentinde, 54 yaşındaki bir kadın sürücü, önceki gün sabaha karşı, 4.30 sularında, aracı ile girdiği, Güney Mezarlığı’ndaki Müslümanlara ait mezarların   üzerinden geçerek kabirlere zarar verdi.Birçok mezar zarar görürken, çiçekler kökünden söküldü ve bazı mezarların taşları devrildi mezar üzerindeki fotoğraflarda zarar gördü.

Açıklama yapıldı

Basın sözcüsü Wolfgang Prehl, Müslümanlara ait mezarlara zarar veren kadının psikolojik sorunları olduğu bildirdi. Kadın ‘ın hastanede tedavi altına alındığını bildirdi.

Başkonsolostan uyarı

Olayı öğrenen Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, Emniyet ve mezarlık idaresini güvenlik önlemlerini artırmaları için uyardıklarını ifade etti.Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Ulrich Maly, de, dehşete düştüğünü belirterek, üzüntülerini dile getirdi. Mezarlık idaresi, zarar gören mezarlar için yakınları ile temasa geçti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!