Milli Piyango

Milli Piyango ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Dünya gazetesi yazarı Kerim Ülker, Milli Piyango’nun ortaklarında değişim yaşandı. Demirören’in ortağı Sisal artık İtalyan değil, İrlandalı oluyor" diye yazdı.
12.04.2022
Milli Piyango’nun Ortakları Değişti için yorumlar kapalı
6
2020 yılı Ağustos ayında Sisal-Şans ortak grubuna devredilen Milli Piyango’nun o tarihten bu yana denetlenmediği ortaya çıktı. Konuyu gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Atila Sertel, "Demirören’in de içinde olduğu Sisal-Şans grubu 1.5 yıldır istediği gibi at oynatıyor" dedi, durumun kabul edilemez olduğunu vurguladı.
02.04.2022
Demirören’e Milli Piyango Kıyağı: Satıldığından Beri Denetlenmemiş için yorumlar kapalı
4
CHP Milletvekili Tarhan, çekiliş sonuçları için bu tespiti yaptı. Bu yıl 120 milyon liralık büyük ikramiye çeyrek bilete çıktı. Biletlerin sadece biri satıldı ve 90 milyon kasaya kaldı. Tahsin Tarhan “MP’de şaibeler bitmiyor” dedi.
05.01.2022
CHP Milletvekili Tahsin Tarhan: Milli Piyango özelleştikten Sonra Hep Kasa Kazanıyor için yorumlar kapalı
5
Milli Piyango yılbaşı çekiliş sonuçları açıklandı, 120 milyon liralık dev ikramiyenin vurduğu şanslı numaralar belli oldu. Büyük ikramiye "9876066" numaralı bilete isabet etti. Milli Piyango yılbaşı çekiliş sonuçlarına göre amorti kazanan numaralar ise 4 ve 5 oldu.
31.12.2021
Milli Piyango Yılbaşı Çekiliş Sonuçları Belli Oldu için yorumlar kapalı
3
CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Milli Piyango'nun Demirören'e satılmasının ardından en kötü günlerini yaşadığına dikkat çekti.
30.12.2021
CHP’li Orhan Sümer: Milli Piyango En Kötü Günlerini Yaşıyor için yorumlar kapalı
3
Türkiye Varlık Fonu tarafından 10 yıllığına Yıldırım Demirören'e geçen Milli Piyango'da Çılgın Sayısal Loto aylardır kimseye büyük ikramiye çıkmaması akıllara 'ikramiye çıkmasın diye bu sistem kuruldu' iddialarını getirdi.
20.03.2021
Demirören’e Geçen Milli Piyango’da İkramiye Çıkmasın Diye Bu Sistem Mi Kuruldu? için yorumlar kapalı
10
Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Akif Gerboğa, özelleştirilen Milli Piyango İdaresi tarafından Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü olan 18 Mart'ta piyango çekilişi yapılacak olmasına "Şehitlerimizi Kumara Malzeme Yapamazsınız" diyerek tepki gösterdi.
12.03.2021
Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı’ndan Tepki: ‘Şehitlerimizi Kumara Malzeme Yapamazsınız’ için yorumlar kapalı
3
Azerbaycan hükümeti, devlete ait piyango şirketinin yönetimini Demirören Grubu’na devretti.
27.02.2021
Azerbaycan Milli Piyangosu da Demirören’e Devredildi için yorumlar kapalı
1
Sözcü yazarı Nedim Türkmen, "Milli Piyango'nun devredildiği Sisal-Şans Ortak Girişimi'nin ciroyu ilk yılda 3-5 kat artırma taahhüdünün altından ‘sanal kumar’ gerçeği çıktı" dedi.
16.01.2021
Milli Piyango Devrinin Altından Sanal Kumar Gerçeği Çıktı için yorumlar kapalı
0
Şans oyunları oynatma yetkisini Demirören Grubu’na bırakan ve oyunları denetlemekle sorunlu Milli Piyango İdaresi’ni inceleyen Sayıştay, kurumun 8 yıl boyunca canlı yayımlaması gereken şans oyunlarını yayımlamadığını, herhangi bir karar almak için ‘toplantı’ yeter sayısının bile bulunmadığını tespit etti.
02.01.2021
MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİNDEKİ USULSÜZLÜK SAYIŞTAY RAPORUNDA! için yorumlar kapalı
0
Milli Piyango özel yılbaşı çekilişinde çeyrek bilete isabet eden 100 milyon TL’lik büyük ikramiyede, satılmayan üç biletin 75 milyonluk tutarı Türkiye Varlık Fonu’na aktarıldı.
01.01.2021
MİLLİ PİYANGO’DA 75 MİLYON TL’LİK BÜYÜK İKRAMİYE TVF’YE KALDI için yorumlar kapalı
2
CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz "Varlık Fonu eliyle Millî Piyangonun yerine âdeta yerli Las Vegas inşa ediliyor" dedi.
26.12.2020
CHP’Lİ YAVUZYILMAZ: VARLIK FONU ELİYLE “YERLİ LAS VEGAS İNŞA EDİLİYOR” için yorumlar kapalı
1