SON DAKİKA

Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı’ndan Tepki: ‘Şehitlerimizi Kumara Malzeme Yapamazsınız’

Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Akif Gerboğa, özelleştirilen Milli Piyango İdaresi tarafından Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü olan 18 Mart’ta piyango çekilişi yapılacak olmasına “Şehitlerimizi Kumara Malzeme Yapamazsınız” diyerek tepki gösterdi.

Bu haber 12 Mart 2021 - 17:00 'de eklendi.
Abone ol

Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Akif Gerboğa, Milli Piyango’nun Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıl dönümü nedeniyle 18 Mart’ta özel çekiliş yapmasını sert bir dille eleştirerek “Yüzbinlerce Mehmetçiğin bu vatan uğruna, istikbalimiz, bayrağımız uğruna şehit düştüğü bir günü piyango kumarıyla kirletmeye kimsenin hakkı yok” dedi.

Vatan uğruna şehit düşen binlerce vatan evladının Milli Piyango İdaresi’nce çekiliş malzemesi yapılmasının yanlış bir karar olduğunu belirten Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Akif Gerboğa, açıklamasında; “Kumar oynatılmasının yanlışlığı ortadayken vatan, bayrak, milli manevi değerlerimiz uğruna şehit olmuş vatan evlatlarımızın 18 Mart Deniz Zaferinin yıl dönümünde milli piyango aracılığı ile kumar malzemesi yapılması bizleri derinden üzmüştür. Bu yanlıştan derhal dönülmelidir.” ifadelerine yer verdi.

“Şans oyunları ile bu vatan uğruna şehit olan ecdadımızın kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı yok. Devlet eliyle yasal düzenleme ile kumar kapsamından çıkarılan şans oyunlarının da aslında kumardan hiçbir farkı yoktur. Çünkü bunlarda şans üzerine kurulu ve insan emeğinin zarara uğratıldığı oyunlardır. Dolayısıyla ne devlet eliyle ne de devlet kontrolünde kumar oynatılmasına izin verilmemelidir. Kaldı ki “Çanakkale Şehitleri Anısına Çekiliş” düzenlemek, bu özel günü kumar malzemesi yapmak ağlanacak halimize gülmektir. Şehitlerimiz kumar oynatılarak mı anılacak? Bu skandala bir an önce son verilmelidir.” 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!