Mehmet Cengiz

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı turizm cenneti Gölköy’deki Cennet Koyu’nda Mehmet Cengiz'in şirketinin 180 dönümlük arazide yapımına başladığı rezidans ve otel inşaatı Bodrum Belediyesi’nin 'ruhsat iptali' kararıyla mühürlenip durdurulmuştu. Mahkemeden, Cengiz Holding A.Ş. lehine karar çıktı. Muğla 1. Bölge İdare Mahkemesi, Bodrum Belediyesi’nin inşaat ruhsatını iptal etmesi hakkında yürütmeyi durdurma kararı...
14.03.2023
Mahkemeden Cennet Koyu Kararı için yorumlar kapalı
15
Kamudan aldığı ihalelerle gündeme gelen Mehmet Cengiz, 36.1 milyon TL sermayeli havacılık şirketi kurdu. Kayıtlara göre Cengiz'in şirketi havayolu taşımacılığı yapacak.
04.08.2022
Mehmet Cengiz, Havacılık Şirketi Kurdu için yorumlar kapalı
11
Cengiz İnşaat'ın Gayrimenkul Projesi başlattığı Bodrum Cennet Koyu'nda antik kalıntılar bulunduğu iddia edildi.
19.07.2022
Cengiz İnşaat’ın Gayrimenkul Projesi Başlattığı Cennet Koyu’nda Antik Kalıntılar Bulundu için yorumlar kapalı
24
Son dönemde Sedat Peker’in iddiaları ile gündemden düşmeyen iş insanı Mehmet Cengiz, Bodrum Cennet Koyu’ndaki 678 bin metrekarelik araziyi Özelleştirme İdaresi'nden satın almıştı. Cengiz İnşaat, turizm yatırımları da bulunan dünyaca ünlü mücevher markası Bulgari ile el sıkıştı.
12.07.2022
Mahkeme Kararına Rağmen Cennet Koyu, Mehmet Cengiz’e Verildi için yorumlar kapalı
5
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ‘Deli Çavuş’ isimli Twitter hesabından günümüzde ‘beşli çete’ olarak bilinen şirketlerden Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’e yönelik yaptığı açıklamayla ilgili 4 isim hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
09.07.2022
Mehmet Cengiz ve 3 İsim Hakkında Suç Duyurusu için yorumlar kapalı
11
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz'a kaset şantajı yaparak cezaevinden çıkarıldığını ve iş insanı Mehmet Cengiz'den de 5 milyon dolar aldığını iddia etmişti. Peker, iddialarına şahit olarak Zafer Salman'ı göstermişti. Salman da iddiaların doğru olduğunu bildiklerini savcılara anlatabileceğini söyledi. Ancak savcılar harekete geçmedi. Sedat Peker'den yeni...
06.07.2022
Sedat Peker: Sayın Savcılar, Beni Duyuyor Musunuz? Bankalara Neden Yazı Yazmıyorsunuz? için yorumlar kapalı
9
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 'Deli Çavuş' isimli hesaptan yeni paylaşımlarda bulundu. Peker, "Bugün size akrabam olan Mehmet Cengiz'i anlatacağım" dedi, "Beşli çeteye ilk selamımızı vereceğiz" ifadelerini kullandı.
05.07.2022
Sedat Peker: Bugün Size Akrabam Olan Mehmet Cengiz’i Anlatacağım için yorumlar kapalı
17
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Rize Millet Bahçesi Kıyı Koruma Yapısı Uygulama Projesi işinin ihalesiz ve usulsüz bir şekilde Cengiz İnşaat’a verildiğini söyledi.
14.03.2022
Cengiz İnşaat’a Bir Büyük İhale Daha! için yorumlar kapalı
5
Devletten aldığı dev kamu ihaleleriyle gündeme gelen iş insanı Mehmet Cengiz’in kardeşi ve Cengiz Holding’in ortağı Kazım Cengiz'e ait Üsküdar Küçükçalıca’daki villa arazisinin imar planı değişikliği Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylandı.
02.02.2022
Mehmet Cengiz’in Kardeşine Bakanlıktan Özel Plan için yorumlar kapalı
48
Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in “Londra'da ailesi için sokak satın aldığı” iddia edildi. Şirket iddialar üzerine açıklama yayımladı.
08.01.2022
Mehmet Cengiz Hakkında Bomba İddia: Londra’da Ailesi için Sokak Aldı için yorumlar kapalı
22
Jandarma’nın düzenlediği kışlalar ve komutanlık binaları için elektrik enerjisi alımı ihalesinin 131 milyon TL’lik dilimini AKP iktidarı döneminde aldığı ihalelerle adını duyuran Mehmet Cengiz aldı. İhalenin 91 milyon TL’lik kısmı ise “Erdoğan’ın prensi” olarak tanınan Tivnikli’nin holdingi Eksim’e gitti.
29.11.2021
Kışlalara Elektriği, Erdoğan’ın Prensi ve Mehmet Cengiz Verecek için yorumlar kapalı
24
Kamudan aldığı ihalelerle adından söz ettiren Mehmet Cengiz'in şirketine, Samsun'da kuracağı 1,6 milyar TL'lik katot bakır ve kimyasal gübre üretim tesisi nedeniyle vergi indirimi ve muafiyeti dahil birçok destek verilecek.
03.09.2021
Kamu İhalelerinin Vazgeçilmezi Mehmet Cengiz’in Şirketine Vergi Muafiyeti! için yorumlar kapalı
6