Macron

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrjez Duda ile Ukrayna-Rusya krizini görüştü. Berlin'de Olaf Scholz'un ev sahipliğinde gerçekleştirilen görüşmenin ardından üç lider bir ortak basın toplantısı düzenledi.
09.02.2022
Polonya Cumhurbaşkanı Duda: ‘İkinci Dünya Savaşı’ndan Bu Yana Dünyanın Böyle Bir Askeri Hareketlilik Görülmedi’ için yorumlar kapalı
4
Almanya ve Fransa, AB'yi koronavirüsün delta varyantına karşı daha koordineli olmaya çağırdı. Merkel, “Delta varyantı konusunda bariz şekilde endişeliyiz” Macron, "Aşı olmamış ya da yalnızca tek doz aşı olmuş kişileri etkileyen Delta varyantı geliyor" dedi.
24.06.2021
Merkel ve Macron’dan Delta Varyantı Uyarısı için yorumlar kapalı
0
Fransa’da 20 kadar general, ülkede büyüyen bir kaos olduğu iddiasında bulunarak Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a yönelik bir uyarı mektubu yayınladı. Mektupta "Artık ağırdan almaya vakit kalmadı, aksi takdirde bu büyüyen kaosu yarın iç savaş sonlandıracak ve sizin sorumlu olacağınız binlerce ölüm meydana gelecek" ifadeleri yer aldı.
23.04.2021
Fransa’da Generaller, Macron’a ‘İç Savaş’ Uyarısında Bulundu için yorumlar kapalı
6
Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
27.03.2021
Emekli Tümamiral Gürdeniz: ‘Yunanistan, ABD’nin Sömürgesi Oldu’ için yorumlar kapalı
1
Bağımsızlığını kutlayan Yunanistan'a ABD, Rusya, İngiltere ve Fransa'dan mesaj yağarken Biden ve Macron video gönderdi. Türkiye'nin yanı başındaki kutlamalarda Fransız ve ABD savaş uçakları havalandı. Bir televizyon muhabirinin paylaştığı arma şok etkisi yarattı. İşte detaylar…
25.03.2021
Yunan Pilotların Taktığı ‘Mehmetçik Avcısı’ Peçler: Yunan Muhabir Paylaştı için yorumlar kapalı
52
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'yi devlet kontrolündeki basın organları aracılığıyla "yalanlar yaymakla" suçladı. Macron, Türkiye'nin seçimlere olası müdahalesinin ise kabul edilemez olduğunu söyledi.
24.03.2021
Macron: ‘Türkiye, Fransa Seçimlerine Müdahale Edebilir’ için yorumlar kapalı
5
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, son haftalardaki açıklamalarında Avrupa ile ilişkilerde yeni sayfa açmak istediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Batı'ya yönelik tavrını yumuşatmasından 'oldukça memnun' olduğunu ifade etti.
05.02.2021
Macron’dan Türkiye’ye ‘Libya’dan Çekilin’ Çağrısı için yorumlar kapalı
0
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un corona virüsüne yakalandığı açıklandı.
17.12.2020
FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON KORONAVİRÜSE YAKALANDI için yorumlar kapalı
2
Türkiye'nin Oruç Reis gemisini yeniden araştırma yapmak üzere göndermesi üzerine gerilen AB ile ilişkilerde, Macron ve Merkel'den açıklamalar geldi. Macron, "Yunanistan ve Güney Kıbrıs'a desteğimiz sürüyor" derken, Merkel, "Türkiye'nin gerilimi artırdığı konusunda hemfikiriz" ifadelerini kullandı.
16.10.2020
MERKEL VE MACRON’DAN TÜRKİYE AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
4
Yunanistan, Doğu Akdeniz'de yaşanan gerginlikte Türkiye ile diyaloğa yanaşmazken, gelecek 10 yılda 10 milyar euroluk savunma harcaması yapmayı planlıyor.
12.09.2020
YUNANİSTAN ASKERİ HARCAMALARINI ARTIRIYOR için yorumlar kapalı
0
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa'nın Türkiye'ye karşı Doğu Akdeniz'de daha net ve ortak bir tutum sergilemesi gerektiğini ifade etti.
10.09.2020
FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON’DAN SKANDAL TÜRKİYE AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
1
Türkiye ile Yunanistan arasında, Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilim devam ederken, Fransa Cumhurbaşkanı Macron, birçok savaş jeti ve denizaltıyla birlikte Charles de Gaulle isimli amiral gemisini bölgeye göndermeye karar verdi.
01.09.2020
FRANSA’DAN DOĞU AKDENİZ’E DEV ASKERİ SEVKİYAT için yorumlar kapalı
0