kürtler

Son dakika haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP'li Sezgin Tanrıkulu hakkında, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili paylaşımlarından dolayı resen soruşturma başlattı.
14.10.2019
CHP’Lİ TANRIKULU HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI için yorumlar kapalı
2
Cumhuriyetçi Parti'nin önde gelen senatörü, Suriye’ye girerse Türkiye'ye karşı Kongre’den yaptırım kararı geçireceklerini ve NATO üyeliğinin askıya alınması çağrısı yapacaklarını söyledi.
08.10.2019
SENATÖR GRAHAM: TÜRKİYE, SURİYE’YE GİRERSE… için yorumlar kapalı
0
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kürtlerin her zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiklerini belirterek, İstanbul seçimlerinde de Kürt seçmenlerin Binali Yıldırım’ı destekleyeceğine inandığını söyledi.
20.06.2019
NUMAN KURTULMUŞ’TAN ÇARPICI AÇIKLAMA! ‘KÜRTLER YILDIRIM’A OY VERECEK’ için yorumlar kapalı
12
ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Suriye'den çekilme sürecinin başladığını duyurarak, "Eğer Türkiye Kürtleri vurursa, Türkiye'yi ekonomik yönden mahvederiz. 20 millik (32 km) güvenli bölge kuracağız. Aynı zamanda Kürtlerin Türkiye’yi provoke etmesini istemiyorum" dedi.
14.01.2019
TÜRKİYE KÜRTLERİ VURURSA, EKONOMİK YIKIMA UĞRATIRIZ için yorumlar kapalı
0
ABD'li emekli albay Douglas MacGregor, ABD Suriye'den çekildikten sonra Rusya'nın bölgedeki müttefikleri arasında seçim yapmak zorunda kalacağını savundu.
04.01.2019
ABD HAMLESİ, RUSYA’YI SEÇİME SÜRÜKLÜYOR için yorumlar kapalı
7
Beşar Esad'ın devrilmesi için Suriye'de başlatılan operasyondan en büyük zararı gören ikinci ülke Türkiye oldu.
16.11.2018
EVANJELİST VE EMPERYALİST GİZLİ YAPILARIN YENİ TÜRKİYE KURGUSU için yorumlar kapalı
1
"Bu tablodan Şam ile gizli bir anlaşma olduğu sonucunu çıkarmak zor"
25.01.2018
"Suriye askeri Kürtler için ölür mü?" için yorumlar kapalı
0
Eyalet sisteminin getirilmesini, Kürtlere özerklik ve anadilde eğitim verilmesini, Güneydoğu’daki okullarda tedrisat dilinin Kürtçe olmasını isteyen eski özel harpçi general, parlamentohaber’e dava açtı. Daha önce defalarca gündeme getirilen, Suriye’deki cihadcı gruplara eğitim verdiği, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi darbeye katılan askerleri linç etmek için Suriyeli mültecileri organize ettiği iddia edilen...
08.12.2017
Kürtlere özerklik isteyen general, parlamentohaber’e dava açtı için yorumlar kapalı
7
"İlk kez bütün bölgesel güçler aynı anda Kürtlere karşı ortaklaştı"
02.11.2017
Fehim Taştekin: Kürtler yanlış hesap yaptı ve kaybetti; bu Ankara'nın hesabına kâr olarak yazılır mı? için yorumlar kapalı
0
"Kürt halkı 25 Eylül'de iradesini ortaya koydu, herkesin saygı göstermesi gerekiyor"
16.10.2017
HDP'li Baydemir'den Kerkük açıklaması: Kürtler boyun eğmez! için yorumlar kapalı
0
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'halk buluşması' programına katılan Külünk, burada yaptığı konuşmada, "Bu coğrafyada Türk'ün lehine ne varsa Kürt'ün lehinedir, Kürt'ün aleyhine ne varsa Türk'ün aleyhinedir" diyerek 'Emperyalizmin, Türk'ten de, Arap'tan da, Kürt'ten de intikam almak istediğini' ifade etti.
16.09.2017
AK Partili Külünk: Kürtlerin ana vatanı Türkiye’dir için yorumlar kapalı
1
Barzani aşireti, Osmanlı Türkiye’sinin parçalanmasından sonra Cumhuriyet Türkiye’sine karşı kullanılmak üzere değişen dünya konjonktürüne uygun olarak ABD-İsrail-İngiltere üçlüsünün semirttiği bir “mayın eşeği”dir. Barzani aşireti her fırsatta Osmanlı Türkiye’sine isyan etmişti. Yahudi Barzani ailesi Yahudilikten Müslüman Nakşibendî-Halidi tarikatına doğru müthiş bir dönüşüm yaşamıştır. Yahudi Barzani ailesinin, 16. Ve 17. Yüzyılda Yahudi...
15.08.2017
1
1.423