Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 9 ilde yüz binlerce metrekarelik 32 araziyi otel, günübirlik tesis ve personel lojmanı tahsisine açtı.
02.04.2024
Kültür ve Turizm Bakanlığı 9 İlde 32 Araziyi Tahsise Açtı için yorumlar kapalı
72
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca, tarihin sıfır noktası olarak nitelendirilen Göbeklitepe ve Karahantepe'de yürütülen kazı çalışmalarında insan ve hayvan heykelleri bulundu.
30.09.2023
Göbeklitepe ve Karahantepe’de Gerçek Boyutlu Heykeller Bulundu için yorumlar kapalı
165
AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın önsözünü yazdığı kitabın proje kapsamında en fazla sayıda baskısı yapılan kitap olduğu, bakanlığın kitap için 2,6 milyon TL harcadığı ortaya çıktı.
24.03.2023
Emine Erdoğan’ın Önsözünü Yazdığı Kitaba 2,6 Milyon TL Harcanmış için yorumlar kapalı
27
Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı plajlarda kamunun paraları çalınmış, bankamatik memurlarına maaş ödenmiş, plaj şemsiyesi alımında dahi vurgun yapılmış. Bunları ortaya çıkaran genel müdür ise baskıyla istifa ettirilmiş.
15.03.2023
Bakanlığa Bağlı Plajlarda Vurgun! için yorumlar kapalı
26
Kültür ve Turizm Bakanlığı, orman alanı statüsündeki onlarca taşınmaz için ilan açtı. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre 28 adet taşınmaz yerli ya da yabancı yatırımcılara tahsis edilecek.
19.07.2022
Resmi Gazete’de Yayımlandı: 28 Adet Ormanlık Alan Yatırımcılara Tahsis Edilecek için yorumlar kapalı
14
İlmi Etüdler Derneği'nin yürüttüğü 'İslamcı Dergiler Projesi'nde büyük bir skandal ortaya çıktı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamındaki dergiler arasında terör örgütü İBDA-C'nin sözde yayın organı 'Taraf'ın da yer aldığı görüldü.
16.07.2022
Bakanlığın Desteklediği Projede Terör Propagandası Skandalı! için yorumlar kapalı
25
Ankara’nın tarihi ve modern yüzünü yansıtmak için 70’i aşkın durakta, 300’den fazla etkinliğe ev sahipliği yapan Başkent Kültür Yolu Festivali’ne her yıl yerli ve yabancı binlerce kişinin ziyaret ettiği Anıtkabir alınmadı.
03.06.2022
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Başkent Kültür Yolu’ için Çizdiği Güzergâhta Anıtkabir’e Yer Verilmedi için yorumlar kapalı
25
Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün tahliye işlemlerini başlattığı Bakırköylü Sanatçılar Derneği'nin (BASAD) tarihi binasının CHP'nin olduğu ortaya çıktı. tapu için yargı sürecini başlattı.
16.02.2022
BASAD Binasının CHP’ye Ait Olduğu Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
15
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi; “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavı’nda yazılıdan yüksek puan alanlar elenirken; 77.79, 79.17 gibi puan alanlar yüksek sözlü notları ile asil listede yer aldı. Diğer taraftan Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’nde sınavsız olarak, hülle yolu ile de müdür atamaları...
26.10.2021
CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi: Bakanlıkta Yüksek Puanlılar Elendi, Usulsüz Atamalar Yapıldı için yorumlar kapalı
2
Bingöl’de Kültür ve Turizm Bakanlığının izniyle yapılan araştırmalarda, 7 odalı Erken Hristiyanlık dönemine ait kaya kilisesi keşfedildi.
11.10.2021
Bingöl’de 7 Odalı Kaya Kilisesi Keşfedildi için yorumlar kapalı
5
CHP’Lİ İlgezdi, “Liyakati yok sayan iktidar, kütüphane müdürlüğü sınavında da yandaşa kadro verdi” dedi...
13.09.2021
CHP’Lİ Gamze Akkuş İlgezdi: Torpille Kütüphane Müdürleri Atandı için yorumlar kapalı
0
Sağlık Bakanı Koca'nın, "Özel Sektöre de aşı zorunluluğu tavsiye etmeyi düşünmüyoruz" açıklamasının ardından, İhbar Hattımıza gelen bilgiye göre, Otellerin Yöneticileri talimat gereği, çalışan personellerini zorunlu olarak aşı yaptırmaya zorluyorlar.
14.07.2021
Antalya’da Otel Yöneticileri Personeli Aşıya Zorluyor için yorumlar kapalı
2