SON DAKİKA

Antalya’da Otel Yöneticileri Personeli Aşıya Zorluyor

Sağlık Bakanı Koca’nın, “Özel Sektöre de aşı zorunluluğu tavsiye etmeyi düşünmüyoruz” açıklamasının ardından, İhbar Hattımıza gelen bilgiye göre, Otellerin Yöneticileri talimat gereği, çalışan personellerini zorunlu olarak aşı yaptırmaya zorluyorlar.

Bu haber 14 Temmuz 2021 - 16:55 'de eklendi.
Abone ol

Parlamento Haber İhbar Hattına gelen bilgiye göre, Antalya’da bulunan turizm otelcilik sektöründe hizmet veren Otellerin Yöneticileri talimat gereği, çalışan personellerini zorunlu olarak aşı yaptırmaya zorluyorlar. Talimatlar gereği, otel personellerini otel içerisinde ya da hastanelere ulaşımlarını sağlayarak, Covid-19 aşıları yaptırmaya götürdükleri ve aşıya karşı yapılan itirazların iş akdine son verilmesi yönünde ifadelerle personele mobing uygulanarak zorla yaptırılması gerektiği iddia edilmektedir.

Uygulamanın Kurban Bayramı öncesi uygulanması ve bu denli tutum izlenmesi, Otel Yöneticilerinin Üst bir makamdan talimat aldığını, Otellerin denetleme yapılması sonucunda Yöneticilerin sorumluluğu üzerinden atarak, Güvenli Turizm amacıyla işlemlerin yapıldığının öne sürülmesidir.

KOCA: “ÖZEL SEKTÖRE DE AŞI ZORUNLULUĞUNU TAVSİYE ETMEYİ DÜŞÜNMÜYORUZ”

Sağlık Bakanı Koca, 12 Temmuz 2021 Pazartesi akşamı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada zorunlu aşının gündemimizde olmadığını şu ifadelerle açıklamıştı.

“Bakan Koca, Covid-19 aşısında kamu olarak zorunluluk getirilmesi konusunun gündemlerinde olmadığını söyledi. Koca, “Daha çok vatandaşımızı ikna etme yöntemini kullanmak istiyoruz. Gerektiğinde ayağına gitmek dahil olmak üzere her yöntemi denemek istiyoruz. Bunu da sahada yaygın şekilde zaten yapıyoruz, her geçen gün artıyor.”

“Koca, özel sektöre de aşı zorunluğunu tavsiye etmeyi düşünmediklerini belirterek, “İkna dışı yöntemle yapılmasının doğru olmadığı kanaatindeyiz. Normale dönmenin, okulların açılmasının, normal hayata dönmenin, futbol-spor etkinliklerine katılabilmenin tek yolu aşı. Normal hayat, toplumsal bağışıklıkla, o da aşılama ile mümkün. Vatandaşın bunu bilerek katılması gerekiyor. Hem kendi sağlığı için, hem sevdikleri için” diye konuştu.”

Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamalarının ardından, ihbar hattımıza gelen bu bilgiler ışığında soruyoruz;

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sayın Sağlık Bakanı Koca, “Özel Sektöre de aşı zorunluluğu tavsiye etmeyi düşünmüyoruz” açıklamanızın ardından almış olduğumuz bu ihbar neticesinde, Otel Yöneticileri bu talimatı kimlerden almaktadır, otel personelinin iş akdine son verilmemesi için zorunlu aşı uygulaması yapılarak, anayasal hakları nasıl ihlal edilmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy ve Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca, Covid-19 salgını kapsamında yapılan, otel personelleri için zorunlu aşı talimatı hakkında, kamuoyunu detaylıca bilgilendirmenizi rica ederiz.

Parlamento Haber
Haber Merkezi

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR