Kentsel dönüşüm

Evlerinin kentsel dönüşümle yıkılmasını, mahallelerinden sürgün edilmeyi istemeyen Tozkoparan halkı, Danıştay önüne gelerek açtıkları davanın sonuçlanmasını istedi. AKP ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yurttaşların görüşme talebini kabul etmedi.
05.07.2021
Tozkoparan Halkı, Bugün Danıştay’da: Kaybımızı Kim Karşılayacak? için yorumlar kapalı
0
Güngören'e bağlı Tozkoparan Mahallesi'nde kentsel dönüşüm krizi derinleşiyor. Yetkililer elektrikleri kesmeye gelince, vatandaşlar duruma isyan etti. 17 senedir AKP'ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, "Neden kimse bize sahip çıkmıyor dedi.
15.06.2021
AKP’ye Oy Verdiğini Söyleyen Vatandaşın İsyanı: Erdoğan’ın Peşinden 17 Sene Gittim ama… için yorumlar kapalı
0
AKP’li Esenler Belediyesi’ne devredilen Metris Kışlası arazisindeki kentsel dönüşüm için hazırlanan imar planları revize edildi. Askeri alanda 6-7 katlı yapılar inşa edilebilecek. Plana göre Esenler, yeşil alan, cami ve eğitim tesis alanları açısından ‘sorunlu’ bir ilçe.
29.08.2020
METRİS KIŞLASI’NIN İMAR PLANLARI DEĞİŞTİRİLDİ! için yorumlar kapalı
0
10. Boğaziçi Zirvesi’nde söz alan DUMA temsilcisi Malik Kerimov “Atatürk döneminde Türkiye, Sovyetler Birliği’nin tarımının yüzde 33’ünü karşılarken bugün niye bunu yapmıyor?’ diye sordu.Tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım ve İstanbul Ticaret Borsası yetkilisi Hakkı İsmet Aral, bunda Marshall yardımıyla başlayan IMF politikalarının rolüne işaret etti.
29.11.2019
KERİMOV: ATATÜRK DÖNEMİNDE TÜRKİYE, SOVYETLER BİRLİĞİ’NİN TARIMININ YÜZDE 33’ÜNÜ KARŞILARKEN BUGÜN NİYE BUNU YAPMIYOR? için yorumlar kapalı
9
Kentsel dönüşümün sembolü Fikirtepe'de hak sahipleri kiralarını alamıyor. Emlak şirketleri Araplara konut satışını hızlandırmak için reklam yapmaya başladı. Kentsel dönüşüm uyuşmazlığında avukatlık yapan Hürriyet Azak, "Müteahhitlerin çoğu Arapları dolandırdı. Davaları sürüyor" dedi.
18.03.2019
ARAPLAR MÜTEAHHİTLER TARAFINDAN DOLANDIRILDI için yorumlar kapalı
0
Kartal'da çöken binanın olduğu bölgeye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindeki heyetle birlikte incelemelerde bulundu. Enkaz alanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Almamız gereken çok ders var. Daha sonra değerlendirmemizi yapacağız ve kararlı şekilde atılması gereken adımları atacağız." dedi. Daha sonra hastanedeki yaralıları ziyaret eden Erdoğan, burada yaptığı açıklamada da kentsel dönüşümle ilgili...
09.02.2019
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ENKAZ ALANINA GİTTİ için yorumlar kapalı
0
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, teknik ve mali kriterleri sağlayan firmaların kentsel dönüşüme girebileceğini belirterek, "Finansı olmayan, finans problemi çözülmemiş projelerin başlamasına bundan sonraki süreçte müsaade etmeyeceğiz" dedi.
15.12.2018
BAKAN KURUM’DAN ‘KENTSEL DÖNÜŞÜM’ AÇIKLAMASI! için yorumlar kapalı
0
UĞUR ŞAHİNCHP'de devam eden kongre sürecinde gözler İstanbul il yönetiminin belirleneceği bugün başlayacak kongreye çevrildi.
13.01.2018
Canpolat: İstanbul’un iki yakasını bir araya getireceğiz! için yorumlar kapalı
1
Bakanlar Kurulu kararına göre, Ankara'nın Etimesgut ilçesine bağlı Fevziye mahallesi, Gölbaşı ilçesine bağlı Hallaçlı ve Hacılar mahalleleri ile Çankaya ilçesine bağlı Karataş mahallesi sınırları içinde bulunan bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi.
26.12.2017
3 şehre kentsel dönüşüm kararı Resmi Gazete’de yayımlandı için yorumlar kapalı
18
İçişleri Bakanlığı tarafından geçici olarak görevden uzaklaştırılan CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bir
09.12.2017
Battal İlgezdi’den yazılı açıklama: Yargılanmam gerekiyorsa için yorumlar kapalı
1
İstanbul'un Bağcılar ilçesinde, akşam saatlerinde kentsel dönüşüm için boşaltılan bir binanın çatı katında yangın çıktı.Olay
18.11.2017
Bağcılar’da boş binanın çatısı yandı için yorumlar kapalı
1
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm için 15 maddelik yasa taslağı hazırladı. Bakan Özhaseki, “Bir torba yasa bile 1
08.11.2017
Bakan Özhaseki: KHK çıksın diye bastırıyorum için yorumlar kapalı
1