Joe Biden’

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Devlet Başkanı Joe Biden, Çin'in Tayvan'ı işgal etmesi galinde ABD askeri personelinin Tayvan'ı savunacağını söyledi.
19.09.2022
Biden’dan Çin’e Tayvan Tehdidi için yorumlar kapalı
9
Çin Dışişleri Bakanlığı, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile ABD Başkanı Joe Biden arasındaki telefon görüşmesine ilişkin yayınladığı yazılı açıklamada, Xi’nin Çin'in Tayvan'ın bağımsızlığına ve dış güçlerin müdahalesine şiddetle karşı çıktığını vurguladığı ifade edilerek, "Ateşle oynayan kendini yakar. ABD tarafının bunu açıkça görebileceğini umuyoruz" denildi.
29.07.2022
Çin’den ABD’ye Tayvan Tehdidi: “Ateşle Oynayan Kendini Yakar” için yorumlar kapalı
11
ABD Başkanı Joe Biden geçen Nisan ayında havayla tokalaşmış ve sosyal medyada gündem olmuştu. Başkan, aylar sonra İsrail ziyaretinde tekrar havayla tokalaştı.
15.07.2022
ABD Başkanı Biden, Yine Boşlukla Tokalaştı için yorumlar kapalı
20
İsrail Başbakanı Yair Lapid ile Batı Kudüs'te buluşan ABD Başkanı Joe Biden, İran'ın nükleer silah sahibi olmak için yaptığı girişimlere karşı ortak bir deklarasyon imzaladı.
14.07.2022
ABD Başkanı Biden’dan İran’a Tehdit: “Gerekirse Güç Kullanırız” için yorumlar kapalı
24
ABD Başkanı Joe Biden, Orta Doğu ziyaretinin ilk durağı İsrail’de törenle karşılandı. Biden, yaptığı konuşmada 'Siyonist olmak için Yahudi olmak gerekmediğini bir kez daha ifade etmek istiyorum' dedi.
13.07.2022
Biden: ”Siyonist Olmak için Yahudi Olmaya Gerek Yok” için yorumlar kapalı
33
ABD Başkanı Biden'ın Türkiye’ye F-16 satışını desteklediği yönündeki açıklamasının yankıları sürerken, ülkede FETÖ destekli Türk karşıtı lobi harekete geçti. ABD Kongresi’nin 35 üyesi, Joe Biden'a gönderdiği mektupla Türkiye'ye F-16 satılmaması yönünde talepte bulundu.
10.07.2022
ABD Kongre Üyelerinden Biden’a “Türkiye’ye F-16 Satılmasın” Mektubu için yorumlar kapalı
4
ABD Başkanı Biden "Türkiye'ye F-16 uçaklarını satmamız ve modernize etmemiz gerekli. Bunun tersi çıkarımıza değil." dedi.
30.06.2022
ABD Başkanı Biden: “Türkiye’ye F-16 Uçaklarını Satmamız ve Modernize Etmemiz Gerekli” için yorumlar kapalı
4
ABD Başkanı Joe Biden'ın köpeği Major, Beyaz Saray'da bir çalışanı ısırdı. Daha önce de bir görevliyi ısıran köpek, olay sonrası Biden çiftinin Wilmington'daki evine gönderilmişti.
31.03.2022
Beyaz Saray’dan Gönderilmişti: Biden’ın Köpeği Bir Kişiyi Daha Isırdı için yorumlar kapalı
14
Ukrayna-Rusya krizi sürerken ABD Başkanı Joe Biden'dan uyarı geldi. Biden, "ABD vatandaşları Ukrayna’yı hemen terk etsin" dedi.
11.02.2022
ABD Başkanı Biden: ‘Ukrayna’yı Hemen Terk Edin’ için yorumlar kapalı
11
ABD Başkanı Joe Biden, “Rusya, diplomasiden uzaklaşıp Ukrayna'ya saldırmayı seçerse tüm sorumluluğu üstlenecek ve bu hamlesi hızlı ve ciddi sonuçları beraberinde getirecektir” dedi.
01.02.2022
Biden’dan Rusya’ya Ukrayna Tehdidi: ‘Saldırmayı Seçerse Tüm Sorumluluğu Üstlenecek’ için yorumlar kapalı
21
ABD Başkanı Joe Biden, yakın zamanda ABD askerlerini Doğu Avrupa'daki NATO ülkelerine göndereceğini duyurdu.
29.01.2022
ABD Başkanı Biden’dan Doğu Avrupa’ya Asker Yığma Hazırlığı için yorumlar kapalı
34
Rusya ile Ukrayna arasında gerilim sürerken ABD Joe Biden'dan, Rusya Devlet Başkanı Putin'e tehdit gibi çağrı geldi. Biden, Putin'e Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi halinde korkunç bir bedel ödeyeceğini ve yıkıcı ekonomik sonuçlarla karşılaşacağını söylediğini dile getirdi.
13.12.2021
ABD Başkanı Biden’dan Putin’e Ukrayna Tehdidi: ‘İşgal Halinde Korkunç Bedel Ödersiniz’ için yorumlar kapalı
47