işveren

Kuşak Araştırmacısı Evrim Kuran, Y kuşağı hakkında yaptıkları bir araştırmanın sonuçlarını açıkladı ve “Gençler artık, yaratıcı zekalarını ve keyifli içerik üretme yeteneklerini geliştirecekleri alanlara yöneliyor. Girişimcilik ve start-up'lar (girişim şirketleri) tercih ediliyor” dedi.
16.04.2019
ARAŞTIRMACI EVRİM KURAN Y KUŞAĞININ MESLEĞİNİ AÇIKLADI için yorumlar kapalı
9
Yargıtay, kıdemli ve vasıflı işçiye asgarî ücret verilmesinin hayatın olağan akışına ters olduğuna hükmetti.
17.12.2018
DİKKAT ÇEKEN YARGITAY KARARI! için yorumlar kapalı
0
Suriye'de savaştan kaçıp Türkiye'ye sığınan ve geçen süre zarfında artık sokakta her kafamızı çevirdiğimiz yerde karşımıza çıkan Suriyelilerin skandal görüntüleri internete düştü.
11.12.2018
SURİYELİLER İŞVERENİ DÖVDÜ için yorumlar kapalı
3
2018'in son günlerini yaşayan binlerce asgari ücretlinin gözü kulağı önümüzdeki yılın zam oranına çevrildi. Asgari ücret zam miktarı önümüzdeki günlerde toplanacak komisyon tarafından belirlenecek. Toplantıda, işçi ile işveren temsilcileri talep ve görüşlerini sunacak. Peki, asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak? 2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak?
05.12.2018
ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK? için yorumlar kapalı
1
Çeşitli sektörlerde, teşvik amacıyla ücretlerde gelir vergisi indirimi yapılıyor. Vergi indiriminin çalışana yansıtılması konusunda işçi ile işveren arasında çok sık anlaşmazlık yaşanıyor. Yargıtay, ücretten yapılan gelir vergisi indiriminin her durumda çalışana yansıtılması gerektiğine hükmetti.
02.11.2018
GELİR VERGİSİ KARARI! için yorumlar kapalı
5
İşveren, kullanılmayan yıllık izinlerin ücretini, işten ayrılırken işçiye ödemek zorunda. İşveren, iznin kullanıldığını yazılı olarak ispatlamakla yükümlü. Yıllık ücretli iznini kullanamamış işçiler işveren izin parasını ödemezse dava açıp paralarını alabiliyor. İşten ayrıldıktan sonra izin parasının 5 yıl içinde işverenden istenmesi gerekiyor.
01.11.2018
MİLYONLARCA ÇALIŞANI İLGİLENDİREN HABER için yorumlar kapalı
0