İstanbul Finans Merkezi

Kamu bankalarının taşınacağı İstanbul Finans Merkezi’nin 3 milyar dolara mâl olacağı açıklandı. Bu rant pastasından Erdoğan’ın arkadaşından Limak’a ve eski AKP milletvekiline kadar birçok yandaş payını aldı.
12.07.2022
İstanbul Finans Merkezi Projesinden Yandaş müteahhitlere 3 Milyar Dolar Akacak için yorumlar kapalı
58
İstanbul Finans Merkezi’nin, bu iktidar yönetiminde ancak “Küresel Kara Para Aklama Merkezi olabileceğini” savunan Toprak, "İktidarın Cumhuriyetle hesaplaşma amaçlı gizli bir siyasi projesi olarak görmek, gerçekçi bir tespit olacaktır." dedi.
08.05.2022
CHP’li Erdoğan Toprak: İktidar, Türkiye’yi Dünyada İflas Etmiş Ekonomilerle Aynı Kategoriye Düşürdü için yorumlar kapalı
13
Cumhurbaşkanlığı tarafından 2022'nin ilk çeyreğinde taşınmalar başlanacak denilen, İstanbul Finans Merkezi için iki hafta önce beşinci altyapı ihalesi açıldığı ortaya çıktı. Kapalı kapılar ardında yapılan tamamlama ihalesi için milletin cebinden yarım milyar lira daha çıkacak.
15.04.2022
İstanbul Finans Merkezi için İki Hafta Önce Beşinci Altyapı İhalesi Açıldığı Ortaya Çıktı. için yorumlar kapalı
23
Merkez Bankası, Ankara'dan İstanbul'a taşınıyor. Banka çalışanlarına Haziran-Eylül döneminde İstanbul Finans Merkezi'ne taşınacaklarına ilişkin yazı gönderdi.
14.02.2022
Merkez Bankası, İstanbul’a Taşınıyor! için yorumlar kapalı
38
Daha önce Cengiz İnşaat, Limak, Kolin, Kalyon ve Makyol gibi yandaş firmaları, hazırlamış olduğu raporla mercek altına alan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, bu kez de İstanbul Finans Merkezi’nde yapılacak olan Merkez Bankası Binası ihalesini yazılı soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.
15.01.2021
CHP’Lİ Başarır: Merkez Bankası İhalesini Hangi Şirketin Aldığı Neden Gizleniyor? için yorumlar kapalı
0
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın ana birimleri İstanbul'a taşınıyor. Bundan böyle merakla beklenen faiz kararları Ankara'nın yanı sıra İstanbul'da da alınabilecek.
13.07.2020
MERKEZ BANKASI’NIN ANA BİRİMLERİ İSTANBUL’A TAŞINIYOR için yorumlar kapalı
0
Ekonomideki dalgalanma inşaat sektörünü de etkiledi. Kamu ve özel sektör projelerinde yavaşlamayla sektörde işler durma noktasına geldi. Müteahhitler, yeni bina inşa etmek yerine mevcut stoklarını satmaya çalışıyorlar.
08.11.2018
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE YAŞANAN SIKINTILAR BÜYÜK ALTYAPI VE KAMU PROJELERİNDE ALARM ZİLLERİNİN ÇALMASINA NEDEN OLDU için yorumlar kapalı
1