İNŞAAT SEKTÖRÜ

TÜİK verilerine göre, mevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi Nisan ayında bir önceki aya göre; hizmet sektöründe yüzde 1,1 artarken perakende ticaret sektöründe yüzde 1,3 ve inşaat sektöründe yüzde 0,1 azaldı.
24.04.2023
TUİK, Güven Endeksini Açıkladı için yorumlar kapalı
1
TÜİK verilerine göre, mevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi mart ayında bir önceki aya göre; hizmet sektöründe yüzde 1,1 artarken perakende ticaret sektöründe yüzde 4.4 ve inşaat sektöründe yüzde 1.5 azaldı.
27.03.2023
Perakende ve İnşaat Sektörlerinde Güven Endeksi Geriledi için yorumlar kapalı
20
Ekim 2022 raporunu yayınlayan Türkiye Müteahhitler Birliği, inşaat sektöründe durumunun kötüye gittiğini belirtti, birçok sorundan şikayetçi oldu.
16.10.2022
Türkiye Müteahhitler Birliği Uyardı: Küçülme Gittikçe Derinleşiyor için yorumlar kapalı
14
Türkiye Müteahhitler Birliği, artan girdi maliyetlerinin baskıladığı inşaat sektöründe daralmanın derinleştiğini belirtti.
18.07.2022
Türkiye Müteahhitler Birliği: Yatırımlar Düştü, Borçluluk Arttı için yorumlar kapalı
7
AKP iktidarında ekonominin “gözbebeği” olarak görülen inşaat sektöründe tehlike çanları çalıyor. İnşaat, batık kredilerde imalat sektörünü zirveden indirdi. Kesenin ağzını sonuna kadar açan bankalar, şimdi verdiği milyarlarca lirayı toplayamama riskiyle karşı karşıya.
12.01.2022
İnşaat Sektöründe Tehlike Çanları Çalıyor: Batık Krediler 200 Milyar TL’ye Yaklaştı için yorumlar kapalı
20
Dövizdeki artış ve ekonomik krizin en çok etkilediği sektörlerden olan inşaat sektörü alarm veriyor. Batma noktasına geldiklerini söyleyen müteahhitler, hükümetten destek istiyor. İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bülbüloğlu, artan maliyetler nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini belirterek, 40 bin müteahhidin iflasın eşliğinde olduğunu söyledi.
31.12.2021
İMKON Genel Başkan Yardımcısı Bülbüloğlu: 40 Bin Müteahhid İflasın Eşiğinde için yorumlar kapalı
8
Türkiye'de yaklaşık iki milyon kişiye istihdam sağlayan inşaat sektörü düşen konut satışları nedeni ile zor durumda.
16.11.2018
İNŞAAT SEKTÖRÜ ÇOK ZOR DURUMDA için yorumlar kapalı
6
Ekonomideki dalgalanma inşaat sektörünü de etkiledi. Kamu ve özel sektör projelerinde yavaşlamayla sektörde işler durma noktasına geldi. Müteahhitler, yeni bina inşa etmek yerine mevcut stoklarını satmaya çalışıyorlar.
08.11.2018
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE YAŞANAN SIKINTILAR BÜYÜK ALTYAPI VE KAMU PROJELERİNDE ALARM ZİLLERİNİN ÇALMASINA NEDEN OLDU için yorumlar kapalı
1