imar planı değişikliği

İBB Meclisi’nin AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri, AKP’li Zekeriya Erdem’in başkanı olduğu Ordulular Vakfı’nın arsası için imar planı değişikliği yaptı. Vakfın arazisi, özel eğitim alanından iş merkezi alanına dönüştürüldü.
13.09.2023
AKP’li Zekeriya Erdem’in Vakfına İmar Kıyağı için yorumlar kapalı
39
Mersin’in Silifke ilçesine yaklaşık 32 km mesafede, Yeşilovacık Mahallesi'nde yer alan, dağların ardında bulunan ve çam ağaçlarıyla kaplı ormanların bulunduğu cennetten bir köşe olarak bilinen Tisan Adası’na yapılaşmanın önü, çoğunluğu elinde bulunduran mecliste Cumhur İttifakı’nın oylarıyla aşıldı.
12.08.2022
Tisan Adası Yapılaşmaya Açıldı için yorumlar kapalı
193
İstanbul Zeytinburnu’nda etrafı sitelerle çevrili alanda bulunan 5 bin 600 metrekarelik park alanı iptal edilerek cami ve okul alanı olarak düzenlendi. İmar planı değişikliği İBB Meclisi’nde AKP-MHP grubunun çoğunluk oyları ile kabul edildi.
11.07.2022
AKP’li Zeytinburnu Belediyesi, 5 Bin 600 Metrekarelik Park Alanını İptal Etti için yorumlar kapalı
0
Gökçeada’da yer alan Türkiye’nin ilk ve tek sualtı milli parkının bulunduğu Yıldızkoy’u imara açmayı amaçlayan plana Çanakkale 2. İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı verildi.
27.02.2022
Gökçeada Yıldız Koyu İmar Kararına Mahkeme Dur Dedi! için yorumlar kapalı
15
Yapılıp yapılmayacağı konusunda tartışmaların devam ettiği Kanal İstanbul’un Marmara Denizi’nden giriş noktası olan Küçükçekmece Gölü kıyısında 1.7 milyon metrekarelik alanın imar planları tekrar değişti. Daha önce mahkeme kararı ile iptal edilen planların yerine yapılan imar planları bu kez de itirazlar üzerine yeniden hazırlandı. Konut, AVM, rezidans yapılacak dev arazide fonksiyonların...
30.09.2021
Kanal İstanbul’un İmar Planları Yeniden Değişti: Konut, AVM, Rezidans Yapımının Önü Açıldı için yorumlar kapalı
0
AKP’li Ümraniye Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na onaylattığı imar planı değişikliği ile yaklaşık 4 bin metrekarelik park alanını imara açtı. Park alanının imar planlarını değiştiren Ümraniye Belediyesi, söz konusu araziyi 80 milyon TL bedelle satışa çıkardı.
04.06.2021
AKP’li Ümraniye Belediyesi, 4 Bin Metrekarelik Park Alanını İmara Açtı için yorumlar kapalı
0
İstanbul Başakşehir’de hazineye ait 21 bin metrekarelik arazi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı parsel bazında imar planı değişikliği gerçekleştirildi. Mevcut imar planlarında kamu hizmeti alanı olarak planlanan parsele özel okul, konut ve ticari üniteler yapılacak.
27.02.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul’daki 21 Bin 371 Metrekarelik Hazine Arazisini Ranta Açtı için yorumlar kapalı
5