Genelkurmay Başkanlığı

Genelkurmay Başkanlığı'nın bazı yetkilerinin Milli Savunma Bakanlığı'na devredilmesi konusunda yeni bir "torba teklif" hazırlanıyor. Yeni düzenlemelerle sözleşmeli erbaş ve erlerin bağlı oldukları kuvvet komutanlıklarında statü geçişi kapsamında uzman erbaşlığa geçebilmelerinin önü açılacak, sınavlarla ilgili yapılacak duyurular MSB internet sitesinden duyurulacak ve er, erbaş ve askerî öğrencilerin tedavi giderleri MSB'nin bütçesinden...
05.04.2022
Yeni Torba Yasa Kapıda! Genelkurmay’ın Bazı Yetkileri, Milli Savunma Bakanlığı’na Devredilecek için yorumlar kapalı
17
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı, Genelkurmay Başkanlığı emrine atandı.
16.05.2020
TÜMAMİRAL CİHAT YAYCI GENELKURMAY BAŞKANLIĞI EMRİNE ATANDI için yorumlar kapalı
0
Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM)’nin, düzenlediği “ULUSLARARASI ASSAM İSLÂM BİRLİĞİ KONGRELERİNİN” üçüncüsü, 19-20 ARALIK 2019 tarihinde İstanbul’da yapıldı. ASRİKA (Asya-Afrika) adı verilen ortak savunma sanayi üretimi temasının işlendiği belirtilen kongrede Kuran hükümlerine dayalı ortak Anayasa fikri de konuşuldu. Kongrede, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı ASSAM Başkanı Adnan...
07.01.2020
KONGREDE DİKKAT ÇEKEN AYRINTI: ŞERİAT HÜKÜMLERİNE DAYALI ORTAK ANAYASA! için yorumlar kapalı
29
Ardahan'ın Damal ilçesinde bir doğa olayı olarak ortaya çıkan Atatürk siluetinin bulunduğu arazi "Doğal Sit Nitelikli Doğal Koruma Alanı" olarak tescillendi.
20.11.2019
ARDAHAN’DAKİ ATATÜRK’ÜN SİLÜETİ DOĞAL KORUMA ALANI OLARAK TESCİLLENDİ için yorumlar kapalı
5
Abdulkadir Selvi, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford'u kabulünde ilginç bir diyalog yaşandığını öne sürdü.
03.12.2018
YAŞANAN İLGİNÇ DİYALOG! için yorumlar kapalı
1
TSK: "Irak kuzeyinde devam eden operasyonlar kapsamında 29 Eylül 2018 tarihinde bir el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda, 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır."
29.09.2018
ŞEHİT HABERİ İLE SARSILDIK için yorumlar kapalı
0
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ve KKTC ziyaretleri dönüşünde gazetecilerin sorusuna verdiği yanıtta, bu düzenlemenin yapılabileceğini söylemişti.
15.07.2018
GENELKURMAY BAŞKANLIĞI, MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NA BAĞLANDI için yorumlar kapalı
2
Habertürk'ten Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan Şanver, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a darbe girişiminin göbeğinde yer alan ismi söylediğini, çalışan 28 kişiden 23'ünün darbeye karıştığını dile getirdi.
16.03.2018
15 Temmuz’da düğünü basılan emekli korgeneral: Asker ‘hayır’ demeseydi bu darbe olurdu için yorumlar kapalı
12
15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili 'Genelkurmay Çatı Davası'nda önemli bir gelişme yaşandı.
12.02.2018
Akar ve komutanlar tanık olarak dinlenecek için yorumlar kapalı
1
Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Tankçı Üsteğmen Muhammed Cihangir Çubukçu'nun İzmir'deki evinin karşısında yer alan NATO Müttefik Kara Kuvvetleri Komutanlığına bayrak astırılmadığına dair haberlerin doğru olmadığı bildirildi.
04.02.2018
Genelkurmay Başkanlığı, NATO Üssü’ndeki Türk bayrağının indirildiği iddiasını yalanladı için yorumlar kapalı
3
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, 22-23 Ocak'ta Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları'nın harekat merkezlerinde inceleme ve denetlemeler gerçekleştirdi.
24.01.2018
Orgeneral Akar, kuvvet komutanlıklarının harekat merkezlerini denetledi için yorumlar kapalı
8
20 Ocak'ta başlayan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı açıklama şöyle: 'PLANLANDIĞI ŞEKİLDE SÜRÜYOR' "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden...
24.01.2018
TSK: Ömer Uşağı kuzeyi bölgesinde bir asker şehit oldu için yorumlar kapalı
0