gazetehaberleri

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleriyle birlikte yürüttüğü ‘Zeytin Dalı’ harekâtında dün önemli bir aşama daha kaydedildi. Daha önce PYD-PKK terör örgütlerinden temizlenen Burseya Dağı gibi stratejik öneme sahip olan Darmık Dağı, üç günlük kuşatmayla Türk komandolarınca ele geçirildi. Dağın zirvesine bir asker tarafından Türk bayrağı dikildi.
03.02.2018
Komandodan armağan… Üç günde Darmık için yorumlar kapalı
1
BAŞKENTTE Çukurambar semtindeki Anadolu İhtisas Vergi Dairesi Başkanlığı’ndaki patlamanın bombalı saldırı sonucu meydana geldiği belirlendi.
03.02.2018
Bombaymış… Siyanürle intihar mı etti? için yorumlar kapalı
12
ABD Başkanı Trump’ın yapılan genel sağlık testinin sonuçlarını özel doktoru Ronny Jackson açıkladı. Doktor, “İnanılmaz genlere sahip” dediği Trump’ın sağlığının çok iyi olduğunu söyledi. Başkana ayrıca kendi isteği üzerine zihinsel durumunu ölçmek için bir bilişsel test de yapıldığı ortaya çıktı. Trump, bu testte 30’da 30 yapmış.
18.01.2018
Trump’ın özel doktoru konuştu: Genleri inanılmaz için yorumlar kapalı
3
HEM çocuklar hem de yetişkin kanserlerinde etkili olan yeni bir ilaç, tedavi seçenekleri arasına girmek üzere. Belli bir genetik özelliği taşıyan farklı kanser çeşitlerinde etkili olduğu gösterilen “larotrectinib” içerikli yeni kemoterapi ilacı, kanser hücrelerinin büyüme ve çoğalmasını sağlayan sinyalleri engelliyor. Kişiye özel kanser tedavilerinde atılan önemli adımlardan biri sayılan larotrectinib,...
12.12.2017
Kanserin sinyalini bozdular… Tedavide umut veren gelişme için yorumlar kapalı
0
Karı-koca atletler Çiçek (75) ve Oktay Şensoy (80) çifti pistlerin tozunu attırmaya devam ediyor. Süper anneanne 52, süper dede ise 65 yıldır pistte. Çok sayıda Balkan ve Türkiye birincilikleri ve rekorları bunan, 52 yıllık evli Şensoy çifti çevrelerini de motive ederek spora yönlendiriyor.
03.12.2017
Biri 80 biri 75 yaşında… Uçan nene ve dededen öğütler için yorumlar kapalı
9
SAĞLIK Bakanlığı, 6 yıllık bir uygulamanın ardından bürokrasi yarattığı için vazgeçtiği, ‘sağlıkta üçlü yönetim yapısı’nı terk ederken, 4 bin kadroyla vedalaştı.
25.11.2017
Sağlıkta 4 bin kadroya veda için yorumlar kapalı
16
5 aylık Elif bebek nadir görülen Treacher Collins sendromundan mustarip. Elmacık kemikleri tam gelişmediği için yüzündeki anomaliyle büyüyecek Elif ve diğer hastalar için ailesi bir girişim başlattı; ABD’ye kadar ulaşan dostluk köprüsü kuruldu.
17.11.2017
Elifler için çalışıyorlar için yorumlar kapalı
14
Yeni düzenleme ile bireysel emeklilik şirketleri özel sağlık sigortası da satabilecek. Şu sıralar emeklilik şirketleri birer birer sağlık ruhsatı almak için Hazine’ye başvuruyor.
23.10.2017
BES’ciler sağlıkçı oluyor için yorumlar kapalı
1
Kardiyoloji Kongresi’nde Türkiye’de her yıl mevcut kalp ve damar hastalarına 210 bin yeni vaka eklendiği açıklandı. Yılda 100 bin kişi de kalp ve damar hastalıklarına bağlı kaybediliyor. Kadınların kalbini en fazla hareketsizlik ve obezite hasta ederken, erkeklerde birinci faktör sigara...
07.10.2017
Korkutan rakam: Yılda 180 bin kişi kalp krizi geçiriyor için yorumlar kapalı
0
Mevsim dönümüyle soğuk algınlığı virüsleri etkili olmaya başladı. Genellikle üst solunum yollarında etkili olan mevsim virüsleri yatağa düşürüyor. Aşısı bulunmayan bu hastalık etkenlerine karşı korunmak için bağışıklık sistemini güçlü tutmak gerekiyor.
27.09.2017
Yeni sezon virüsleri vizyonda için yorumlar kapalı
0
Kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk hastalıkları uzmanlarıyla yapılan bir araştırmaya göre çocuğu olan hekimlerin kendisi veya eşinin yüzde 74.7’si en az bir kez sezaryen operasyonu geçirmiş.
27.09.2017
Doktor da sezaryenle doğuruyor için yorumlar kapalı
1
Bursalı 2.5 yaşındaki Can Kuşoğlu, nadir hastalıklar arasında yer alan Beckwith-Wiedemann Sendromu’ndan (BWS) mustarip. Sağ tarafı sol tarafından daha fazla büyüyor. Kanser olma riski yüksek. Ailesi çoğu doktorun bile ilk kez duyduğu hastalığın yanı sıra yoklukla da mücadele ediyor. Dünyalar tatlısı Can bebeğin öyküsü şöyle:
12.09.2017
Sağı solundan daha büyük için yorumlar kapalı
30