Fırat

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Suriye'de 30-35 km. derinlikte kurulacak bir güvenli bölge, yalnızca Türkiye'yi değil bölgeyi de güvenceye kavuşturacaktır. Güvenli bölge, PKK-YPG'nin güvenliğini değil Türkiye'nin güvenliğini muhafaza etmelidir" dedi.
08.08.2019
BAHÇELİ’DEN GÜVENLİ BÖLGE AÇIKLAMASI: HEDEF TÜRKİYE’DİR, TÜRK MİLLETİDİR, TÜRK VATANIDIR için yorumlar kapalı
1
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fırat'ın doğusuna operasyon sinyali vermişti. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus Erdoğan'ın açıklamalarına cevap verdi. Ortagus Washington yönetiminin harekat düzenleme niyetinden rahatsız olduğunu söyledi.
05.08.2019
ERDOĞAN OPERASYON SİNYALİ VERMİŞTİ, ABD’DEN YANIT GELDİ için yorumlar kapalı
1
ABD Dışişleri Bakanlığı Suriye Operasyonları Kıdemli Danışmanı emekli Albay Rich Outzen, ''(Suriye'nin kuzeyinde) Güvenli bölgenin doğru bir şekilde uygulanmasını sağlarsak YPG'yi sınırdan çıkaracağız ve ağır silahlar da çıkarılmış olacak" dedi.
16.04.2019
ABD’DEN ‘GÜVENLİ BÖLGE’ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
0
Özgür Suriye Ordusu'nu da (ÖSO) bünyesinde barındıran Suriye Ulusal Ordusu, Türkiye’nin Fırat'ın doğusunda yuvalanan bölücü terör örgütüne yönelik olası bir operasyona 15 bin savaşçıyla destek vermeye hazır olduklarını açıkladı. ÖSO'nun açıklaması İngiliz haber ajansı Reuters kanalıyla dünyaya duyuruldu
16.12.2018
ÖSO’DAN DESTEK AÇIKLAMASI! için yorumlar kapalı
2
PKK’ya karşı 35 bin askerle Irak’a sınır ötesi harekat düzenleyen eski Asayiş Komutanı emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, ABD’nin Türk Ordusu’nu durduramayacağını, Atatürk’ün Ordusu’nun Fırat’ın doğusunda teröristleri temizleyeceğini söyledi.
15.12.2018
EMEKLİ KORGENERAL KUNDAKÇI: ‘ATATÜRK’ÜN ORDUSU GEREĞİNİ YAPAR’ için yorumlar kapalı
0
Şanlıurfa sınır hattından Suriye'nin Ayn el Arap bölgesine yapılan obüs atışlarında PYD/PKK'lı 4 terörist etkisiz hale getirildi, 6 terörist yaralandı.
31.10.2018
TSK TERÖRİSTLERİ VURMAYA DEVAM EDİYOR için yorumlar kapalı
4
"Fırat Kalkanı cebi yüzde 20-25 oranında batıya doğru genişleyebilir"
13.10.2017
Metin Gürcan: İdlib operasyonu yeni bir Fırat Kalkanı değil, yoğun çatışma beklenmiyor için yorumlar kapalı
19