esnaf

Ekonomik kriz nedeniyle Türkiye’de son 15 ayda iflas eden esnaf sayısı 131 bin 110’a yükseldi. Rakamları açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Zaten artan maliyetler ve yüksek faturalar nedeniyle iflas bayrağını çekmiş olan esnafımıza iktidar sadece sabır dilemekte, esnafımızın ekmek teknelerini kaybetmesini iktidar sadece izlemektedir” diye konuştu.
17.04.2022
Binlerce Esnaf İflas Bayrağını Çekti için yorumlar kapalı
26
Elektrik faturalarına gelen fahiş zamların ardından esnaflar isyan etmeye devam ediyor. CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, "Esnaf gelen elektrik faturası tutarını camına asarak isyanını dile getiriyor!" dedi.
06.02.2022
Esnaf Faturalara İsyan Etti: Camlara Asmaya Başladılar için yorumlar kapalı
28
Adıyaman’da market işleten Erdal Serbaş, elektrik zammını protesto etmek için işyerinin önüne pankart astı. Pankartta elektrik dağıtım şirketine tepki gösteren Serbaş, gözaltına alınırken pankarta da el konuldu.
30.01.2022
Elektrik Zamlarına Karşı Pankart Asan Esnaf Gözaltına Alındı için yorumlar kapalı
6
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, zamlı elektrik faturalarının esnafın iflasına neden olacağını belirterek, “Esnaf kirasını mı ödesin, primini mi ödesin, elektriğini mi ödesin, doğal gazını mı ödesin? Eğer destek verilmezse önümüzdeki günlerde, önümüzdeki aylarda toplu iflasları göreceğiz. Maalesef ülkeyi yöneten akıl, esnafı açlığa, yoksulluğa mahkum ediyor” dedi.
24.01.2022
CHP’li Veli Ağbaba: Destek Verilmezse Önümüzdeki Aylarda Toplu İflasları Göreceğiz için yorumlar kapalı
11
Şanlıurfa’da esnaf, yüksek elektrik faturalarını cadde ortasına astıkları “Soygun var” pankartı ile protesto etti. Esnaf Savaş Eşsiz, “Artık bıktık. Artık dayanacak gücümüz de kalmadı. Şanlıurfa’nın en işlek caddesinde esnaflık yapıyoruz ama dayanacak gücümüz kalmadı” dedi. Pankart daha sonra polis tarafından indirildi.
22.01.2022
Şanlıurfa Esnafı, Yüksek Elektrik Faturalarını Cadde Ortasına Astıkları Soygun Var Pankartı ile Protesto Etti için yorumlar kapalı
6
Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, kahvehane işletmecisi 28 yaşındaki Özgür Pehlivan'ın geçim sıkıntısı nedeniyle yaşamına son verdiğini söyledi.
16.01.2022
Ekonomik Kriz İntihara Sürükledi için yorumlar kapalı
11
AKP yöneticilerinin sık sık "Dükkanını kapatan esnafımız yok" açıklamaları yapmasına rağmen 112 binden fazla esnafın kepenk kapattığı ortaya çıktı.
16.10.2021
Binlerce Esnaf Kepenk Kapattı için yorumlar kapalı
10
Konya şehir merkezinde faaliyet gösteren kafe esnafı, polis ve emniyet güçleri tarafından işletmelerine yazılan cezaları protesto için yürüyüş yaptı.
30.08.2021
Konya’da Esnaftan Protesto: ‘Ruhsatlarımızın İptali ile Karşı Karşıyayız’ için yorumlar kapalı
1
İktidarın desteksiz kapatma kararına tepki gösteren esnaf Ankara ve İstanbul’da eylem düzenleyecek. Ankara’da esnaf valilik önünde vergi levhalarını yakacak İstanbul’da ise adres Kadıköy olacak.
17.05.2021
İstanbul ve Ankara’da Esnaf Sokağa Çıkıyor için yorumlar kapalı
0
İzmir’in Buca ilçesinde kahveci esnafı 50 yaşındaki Erdal Şenözpak’ın, ekonomik sebeplerden dolayı intihar ettiği bildirildi.
01.05.2021
Ekonomik Kriz İntihara Sürükledi için yorumlar kapalı
2
Mersin'in Mut ilçesinde kokoreççilik yapan esnaf Murat Gümüş, ekonomik sıkıntılar nedeniyle canına kıydı.
01.05.2021
Mersin’de Bir Esnaf Yaşamına Son Verdi için yorumlar kapalı
0
Salgının en çok etkilediği meslek gruplarının başında gelen esnaf ve sanatkarları iflas batağı için çekti. Salgının başladığı günden bu yana geçen 12 ayda ülke genelinde 124 bin 910 esnafın iflas ettiği belirlendi.
04.04.2021
Binlerce Esnaf İflas Bayrağını Çekti için yorumlar kapalı
22