SON DAKİKA

Ekonomik Kriz İntihara Sürükledi

Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, kahvehane işletmecisi 28 yaşındaki Özgür Pehlivan’ın geçim sıkıntısı nedeniyle yaşamına son verdiğini söyledi.

Bu haber 16 Ocak 2022 - 1:14 'de eklendi.
Abone ol

Biriken borçları nedeniyle bunalıma girdiği iddia edilen kahvehane işletmecisi 28 yaşındaki Özgür Pehlivan yaşamına son verdi. Pehlivan’ın cenaze namazı Seylap (Aytaç) Caddesi üzerinde bulunan Sarısu Kurşunlu Cami’nden kaldırıldı.

Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, yaptığı açıklamada, elim bir haber duyduklarını söyleyerek, üzüntüsünü dile getirdi.

“BUNALIMA DÜŞMÜŞ”

Üyeleri Özgür Pehlivan’ın babadan kalma bir kahvesi olduğunu aktaran Çoban, şunları söyledi:

  • Babası uzun yıllar kahvecilik yaptı. Ondan sonra kendi devraldı. Sakarya Caddesi Sıhhiye Kavşağında Sıhhiye kahvesi vardı. Eskişehir’in en köklü, en güzel kahvelerinden biriydi. Bu pandemi döneminde her kahveci, her esnafın olduğu gibi o da sıkıntılara düştü. Bankalardan, esnaf kredi kooperatifinden türlü yerlerden kredi almış. Bu krediyi çeviremediği için de duyumlarımıza göre bunalıma düşerek kendi canına kıymış. Bu konuda çok üzüldük. Tabi ki zamanında geldi odamıza, biz de yardımcı olduk. Bankalardan kredi almasını sağladık. Ama borcu borçla ödediği için faiz batağına düştü. Bunu çeviremediği için aile hayatına da mal oldu. Üzüldük.

“GEÇMİŞ DÖNEMDEKİ YARALARIMIZ ÇOK DERİN”

Kahvehanelerin açıldığını ancak pandemide 18 ay kapalı kaldığı için halkın kahveden soğuduğunu dile getiren Çoban, hükümetten taleplerini şöyle sıraladı:

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

    Parlamento Haber | Korku yok!