enfeksiyon

İstanbul'un barajlarındaki su oranı yüzde 27,81 olarak ölçülürken Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Dilek Arman su hijyeni konusunda uyarılarda bulundu. Arman, "Azalan su çok daha kolay kirlenebilir, etkin temizlik ve ilaçlama koşulları sağlanamayabilir. Tüm hijyen şartlarına çok dikkat etmemiz lazım" dedi.
08.09.2023
Prof. Dr. Dilek Arman: Azalan Su Kirlenebilir, Salgın Hastalıklar Görülebilir için yorumlar kapalı
23
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) farklı mutasyonları ile tekrar enfekte olmanın mümkün olduğunu duyurdu.
13.02.2021
DSÖ’den Korkutan Açıklama: ‘Koronavirüsün Yeni Türleriyle Tekrar Enfekte Olabilir’ için yorumlar kapalı
1
Tüm dünya korona virüs ile uğraşırken ABD'nin Kuzey ve Güney Karolina'da ölümcül bir bakteri yayılmaya başladı. Peki Vibrio adlı bir bakterinin yayılmaya başladığı aktarılıyor. Vibro bakterisi nedir? Vibro bakterisi nasıl bulaşıyor? İşte detaylar...
07.11.2020
ABD’DE VİBRO BAKTERİSİ ALARMI: HIZLA YAYILIYOR için yorumlar kapalı
0
Mersin Şehir Hastanesi’nin şebekesinde Lejyoner hastalığı mikrobu ürediği tespit edildi. Aradan 3 yıl geçti ama hiçbir önlem alınmadı.
01.10.2020
MERSİN ŞEHİR HASTANESİ’NİN MUSLUKLARINDAN ÖLÜMCÜL AKCİĞER MİKROBU AKIYOR için yorumlar kapalı
0
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, viral enfeksiyon nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. Akşener, basın mensuplarına, "Kendinize dikkat edin. Ben iyiyim. Su içerken dikkatli olun" dedi.
30.09.2019
MERAL AKŞENER TABURCU OLDU: SU İÇERKEN DİKKATLİ OLUN için yorumlar kapalı
0
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) geçici verilerine göre, dünya genelinde kızamık vakalarının bu yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre dört kat arttığı bildirildi.
16.04.2019
DÜNYADA KIZAMIK VAKALARI DÖRT KAT ARTTI için yorumlar kapalı
2
Prof. Dr. Serpil Erol, el hijyenine dikkat etmenin ve gereksiz antibiyotik kullanımını azaltmanın, hastane enfeksiyonlarını azaltmada en önemli iki unsur olduğunu ifade etti.
27.01.2019
ANTİBİYOTİK KULLANIMINA DİKKAT! için yorumlar kapalı
0
Arjantin Sağlık Sekreteri Adolfo Rubinstein, 10 kişinin ölümüne neden olan hantavirüs enfeksiyonuna ilişkin, "Oldukça endişeliyiz, salgını kontrol altında tutmak için Chubut sağlık yetkilileri ile yakın iş birliği içerisinde çalışıyoruz." dedi.
15.01.2019
HANTAVİRÜS HIZLA YAYILIYOR! için yorumlar kapalı
0