Dışişleri

Dışişleri’nde aktif görevde olan A.U.’yu takibe alan Ankara Başsavcılığı, ByLock’ta “Pazarlamacılar” adıyla grup kuran 54 kişiye ulaştı.
17.11.2021
FETÖ’nün ByLock’taki ‘La Casa de Papel’ Yöntemi Deşifre Edildi için yorumlar kapalı
0
İsveç Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırılarak terör örgütlerine verilen destek konusunda duyulan rahatsızlık iletildi.
20.04.2021
İsveç’in Ankara Büyükelçisi Herrström, Dışişleri’ne Çağrıldı için yorumlar kapalı
25
Dışişleri'ndenYunanistan'ın Doğu Akdeniz ve Ege'deki küstah hamlesine ilişkin açıklama yaptı.
06.12.2020
DIŞİŞLERİ’NDEN YUNANİSTAN’IN KÜSTAH HAMLESİNE YANIT! için yorumlar kapalı
0
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'da yayın yapan bir gazetenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili attığı manşeti eleştirdi. Çavuşoğlu, "Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi bakanlığa çağrıldı" bilgisini verdi.
18.09.2020
YUNANİSTAN’IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ, DIŞİŞLERİ’NE ÇAĞRILDI için yorumlar kapalı
10
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, İsrail ile ülkesi arasındaki turizm faaliyetlerini ve Doğu Akdeniz’de yaşanan gerilimi görüşmek üzere İsrail’e geldi.
13.08.2020
YUNANİSTAN VE İSRAİL, TÜRKİYE İÇİN TOPLANIYOR için yorumlar kapalı
1
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan ile sınırda gerilim başladığında makamında bulunmadığı için sert şekilde eleştirdiği Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov'u görevden aldı. Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov, yeni dışişleri bakanı olarak atandı.
16.07.2020
AZERBAYCAN DIŞİŞLERİ BAKANI MAMEDYAROV GÖREVDEN ALINDI için yorumlar kapalı
11
Fransa'nın Türkiye'nin Libya'da yaptığı yardımlarla ilgili açıklamasına Dışişleri'nden tepki geldi. Açıklamada, "Türkiye, BM kararları çerçevesinde uluslararası camia tarafından tanınan Hükümete, talebi üzerine destek vermektedir. Ülkemiz meşru hükümetin yanındayken, Fransa BM ve NATO kararları hilafına darbeci ve gayrı meşru bir şahsın yanındadır" ifadeleri kullanıldı.
17.06.2020
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞIN’DAN FRANSA’YA LİBYA TEPKİSİ! için yorumlar kapalı
0
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin Dışişleri Bakanlığı yapılanmasına yönelik soruşturmada 5'i aktif görevde 28 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 10'u gözaltına alındı.
07.12.2019
BAKANLIK’TA FETÖ SORUŞTURMASI için yorumlar kapalı
2
YPG-YPJ öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri (QSD) ile Birleşmiş Milletler (BM) arasında çocukların silahaltına alınmasını yasaklayan ve çatışmalardan korunmasını öngören eylem planı imzaladı. Dışişleri Bakanlığı bu gelişmeyi kınayarak, BM’nin bu anlaşmaya imza atmasını ‘izah edilemez’ buldu
02.07.2019
DIŞİŞLERİNDEN YPG-QSD İLE BM ANLAŞMASINA TEPKİ GÖSTERDİ için yorumlar kapalı
1
Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı’na çağrılan Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat’a nota verildi.
06.06.2019
KIRGIZİSTAN, TÜRKİYE’YE NOTA VERDİ için yorumlar kapalı
0
İran Dışişleri Sözcüsü, Michael White adındaki ABD vatandaşının tutuklandığını duyurdu.
09.01.2019
İRAN’DA ABD VATANDAŞI TUTUKLANDI için yorumlar kapalı
2
AK Parti milletvekillerince geçen hafta cuma günü TBMM Başkanlığı’na sunulan 71 maddelik yasa teklifinde, Dışişleri Bakanlığı personelini ilgilendiren çok önemli düzenlemelere de yer verildi. Az gelişmiş veya riskli ülkelerde görev yapan Dışişleri personeline yapılan teşvik ödemeleri artırılırken, Türk uyruklu sözleşmeli personele yeni mali haklar sağlanıyor. Konsolosluk ve ihtisas memurları dil...
04.12.2018
ÖZLÜK HAKLARINDA DEĞİŞİKLİK! için yorumlar kapalı
1