Cübbeli Ahmet Hoca

Cübbleli Ahmet ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü "Ben Atatürk dönemi Diyaneti’ni istiyorum. Onun döneminde Diyanet, Maturidi çizgisindeydi" ifadelerini kullandı.
25.12.2021
Cübbeli Ahmet: ”Atatürk Dönemi Diyanetini İstiyorum” için yorumlar kapalı
30
Adalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çetin, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün ifadeleri sonrası silahlandığı idida edilen selefi dernekler hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.
25.09.2020
ADALET BAKANLIĞI AÇIKLADI: SELEFİ DERNEKLER İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ için yorumlar kapalı
0
Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün damadının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan aldığı iddia edilen ihaleler TBMM gündemine taşındı.
14.09.2019
ANTMEN’DEN CÜBBELİ AHMET’İN DAMADININ İBB’DEN ALDIĞI İHALELERE İLİŞKİN YAZILI SORU ÖNERGESİ için yorumlar kapalı
5
Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili olarak "Bu vatan, ecdadımızın fethettiği vatanlar; bize vatan yapmışlar. Mustafa Kemal de kurtarmış. Bunu kurtarana nasıl düşman olacaksın yahu? Sevmemenin ne anlamı var? Yapılan ortada" dedi.
19.06.2019
CÜBBELİ AHMET ATATÜRK’E DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU için yorumlar kapalı
15
Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, "İslamda güncelleme değil, dilimizi, üslubumuzu değiştirmemiz lazım. Oysa ayet aynı ayet, hadis aynı hadis. Adamına göre konuşmamız gerekiyor" dedi.
02.06.2019
CÜBBELİ AHMET’TEN ‘KIZ EVLAT’ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
52
'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak da bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, ABD Başkanı Donald Trump hakkında kullandığı ifade ile gündemde...
15.10.2018
KRİZİ TRUMP’TAN DEĞİL KENDİ NEFSİNİZDEN BİLİN DEDİ için yorumlar kapalı
1
Cübbeli Ahmet'in 1. Dünya Savaşı esnasında kolunu kaybeden Menzil şeyhi Dıyaüddin'in protez kolunu öpmesi tepkilere neden olurken, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'dan Cübbeli Ahmet için 'Öpmek, hürmet alâmetidir! Tapma nişânesi değildir!" yorumu gelmişti. Cübbeli Ahmet, Twitter hesabından yine çok konululacak bir paylaşımda bulundu.
17.09.2018
TWİTTER’DAN CEVAP VERDİ için yorumlar kapalı
40
Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile ilgili paylaşılan bir fotoğraf sosyal medyada gündem oldu.
14.09.2018
SONUNDA BU DA OLDU! için yorumlar kapalı
100
CNNTurk'ün haberine göre görüntüler, Cübbeli Ahmet'in 4 yıl önce cemaatine yönelik yaptığı bir konuşmasından çekildi.
21.10.2017
Cübbeli Ahmet’ten 130 liraya ‘Hz.Muhammed terliği’ için yorumlar kapalı
3
Ünlü, resmi YouTube sayfasından paylaşılan sohbet videosunda ‘rüya’sını şöyle anlattı: “Geçen bir rüya gördüm.
17.09.2017
Cübbeli Ahmet, AKP’nin savaş kararı alacağını söyledi için yorumlar kapalı
3
Ünlü, geçen gün sabah saatlerinde Facebook hesabından "Hadislerin Kaynak Alınmasını Sorunlu Sayan Görmez'in İmanı Sorunludur!" notuyla paylaştığı videoda Görmez'i eleştirdi.
12.08.2017
Cübbeli Ahmet: Mehmet Görmez’in imanı sorunludur için yorumlar kapalı
1
'Cübbeli Ahmet Hoca' emekli edilen eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e sosyal medya hesabı üzerinden çok sert ifadelerle yüklendi.
02.08.2017
‘Cübbeli Ahmet Hoca’ Mehmet Görmez’i topa tuttu için yorumlar kapalı
11