CASUS YAZILIM

Katalan liderlerin ardından bu kez İspanya Başbakanı Pedro Sánchez ve Savunma Bakanı Margarita Robles'in cep telefonlarının da Pegasus casus yazılımıyla takip edildiği ortaya çıktı.
03.05.2022
İspanya’da Casus Yazılım Skandalı Büyüyor: Başbakan da Gözetlenmiş için yorumlar kapalı
27
İsrail’in, siber güvenlik şirketi NSO Grup'un ürettiği tartışmalı casus yazılım programı Pegasus üzerinden dünya genelinde birçok alanda diplomatik kazanım elde ettiği öne sürüldü.
29.01.2022
New York Times: İsrail, Casus Yazılım ile Dünya Genelinde Diplomatik Kazanımlar Elde Etti için yorumlar kapalı
0
İsrail'de Candiru isimli şirketin geliştirdiği casus yazılım, Türkiye'deki bilgisayarlarda da tespit edildi.​​​​​​​
03.10.2021
İsrail’in Geliştirdiği Casus Yazılım, Türkiye’deki Bilgisayarlarda da Tespit Edildi için yorumlar kapalı
1
Dünyanın önde gelen medya kuruluşları The Guardian, Washington Post ve Le Monde, özel bir dosya hazırlayarak İsrail yapımı casus yazılımın dünyanın birçok ülkesinde kullanıldığını ve Türkiye'den de isimlerin telefonları aracılığıyla takip edildiğini yazdı.
19.07.2021
İsrail’in Casus Yazılımını Kullanan Arapların Türkiye’den de İsimleri Takip Ettiği Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
0
Cihan Ekşioğlu'nun, MİT'e de sattığı ifade edilen yazılımla ilgili yaptığı açıklamalar tartışma konusu oldu. Ekşioğlu, verdiği röportajda twitter ve Whatsapp görüşmelerini takip edebildiklerini belirtirken, suçu olmayan vatandaşın "Acaba dinleniyor muyum" diye endişelenmesini eleştiriyor.
16.07.2021
Cihan Ekşioğlu’nun MİT’e Sattığı Casus Yazılım Hakkında Dikkat Çeken Açıklamalar için yorumlar kapalı
19
Microsoft, Türkiye'nin de dahil olduğu bazı ülkelerde siyasetçiler, gazeteciler ve akademisyenlerin casus yazılım ile izlendiğinin tespit edildiği duyuruldu. Firma, söz konusu yazılımın engellendiğini belirtti.
16.07.2021
Microsoft’tan Türkiye Hakkında Gündemi Sarsacak Açıklama için yorumlar kapalı
1
Siber güvenlik firması Lookout, Çin destekli bilgisayar korsanlarının 2013'ten beri Uygur Türklerini takip ettiğini iddia etti.
03.07.2020
ÇİN, UYGUR TÜRKLERİNİ CASUS YAZILIMLARLA İZLİYOR için yorumlar kapalı
0
İsrail'deki bir konferansa video bağlantısıyla seslenen ABD'li ifşaatçı Edward Snowden, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, İsrailli şirket NSO Group'un ürettiği Pegasus casusluk yazılımıyla takip edildiğini söyledi.
08.11.2018
SNOWDEN: KAŞIKÇI, İSRAİL YAPIMI CASUS YAZILIMLA TAKİP EDİLDİ için yorumlar kapalı
1