Ameliyat

Kamu hastanelerindeki sorunlar her geçen gün büyüyor. Son günlerde pek çok hastanın ameliyatı erteleniyor. Bunda artan döviz kuru sonrası medikal malzeme ile tıbbi cihaz ihalelerinde yaşanan sorunlar, hekim göçü, hasta yoğunluğu gibi durumların etkili olduğu belirtiliyor.
26.10.2023
Kriz Ameliyatları da Vurdu, İptaller Başladı için yorumlar kapalı
76
Yaptığı böbrek ameliyatı sonrasında 50 yaşındaki hastası Seher Uygun’un böbreklerinin iflas etmesinin ardından Dr. Güven Mete intihar etti.
25.09.2021
Ameliyatta Hata Yapan Doktor Yaşamına Son Verdi! için yorumlar kapalı
4
Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis'in ameliyat için Roma'da hastaneye kaldırıldığı açıklandı.
04.07.2021
Papa Francis, Roma’da Hastaneye Kaldırıldı için yorumlar kapalı
0
TÜMDEF Başkan Yardımcısı Erkin Delikanlı, "Bu alanda yüzde 85 oranında ithalat bağımlısı olan Türkiye’de 1 Ocak itibarıyla kurların güncellenmesi, buna karşın SUT’taki fiyatların güncellenmemesi nedeniyle ürün tedarik sıkıntıları yaşanmaya başladı" dedi.
30.01.2021
Sağlık Setöründe Kriz: ‘Ameliyatlar Durma Noktasında’ için yorumlar kapalı
1
TTB Merkez Konseyi Türkiye’deki ortopedi ve omurga cerrahi alanında tıbbi cihaz üretimi yapan firmalardan gelen, “Ödemeler tahsil edilinceye kadar tıbbi cihaz temini yapılmayacak” açıklaması üzerine bir basın bildirisi yayınladı.
09.10.2020
SAĞLIK SEKTÖRÜNDE KRİZ: ‘KISA BİR SÜRE SONRA AMELİYATLAR YAPILAMAZ DURUMA GELECEK’ için yorumlar kapalı
1
Ankara'daki hastanelerde, klinik servis yatağı sayısının en az yüzde 50'si koronavirüs yatağı, boş yoğun bakım yataklarının tamamı koronavirüs yoğun bakım yatağı olarak ayrıldı. Acil olmayan ameliyat ve yatışlar durduruldu.
04.08.2020
ANKARA‘DA KORONAVİRÜS ALARMI: ACİL OLMAYAN AMELİYAT VE YATIŞLAR DURDURULDU için yorumlar kapalı
5
Kovid-19 hastalarının acil olmayan ameliyatları ertelenmesine karar verildi. Sağlık Bakanlığı, tüm acil cerrahiler için hasta hazırlığının nasıl yapılması gerektiğini ayrıntılarıyla sıraladı.
13.04.2020
SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN KORONAVİRÜS HASTALARI İÇİN YENİ KARAR için yorumlar kapalı
0
Melanositik nevüsle (ben) dünyaya gelen Xiao Yan'ın yüz lekesinden kurtulması için doktorlar ilginç bir tedavi yöntemi izliyor. Genç kızın yüzündeki leke yakın bir zamanda alınacak ve burada kaybolacak olan derinin yerine Yan'ın yüzünde büyütülen yeni dokular yerleştirilecek.
24.01.2018
Photoshop değil gerçek! Tedavi için bu hale geldi için yorumlar kapalı
1
Doğum için geldiği Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde uzman doktorların operasyonuna girmek istememesiyle gündeme gelen HIV'li Ç.
04.01.2018
Doktorların doğumuna girmediği HIV’li hastanın eşi: Doktor eşime ‘sen de bebeğin de ölürseniz umurumuzda değil’ dedi’ için yorumlar kapalı
18
Kalp kulakçığı ile karıncık arasındaki kapak yapıları sorunlu olan 3,5 yaşındaki oğlu Rüzgar için yetkililerden yardım bekleyen Sevcan Poyraz, “Doktorlar her zaman yaşamayacak gözüyle baktılar Rüzgarıma. Ben inanıyorum Rüzgar için mutlaka bir umut vardır” dedi.
10.12.2017
Rüzgar için umut arıyor için yorumlar kapalı
1
İtalyan Profesör Sergio Canavero dünyanın ilk kafa naklini bir ceset üzerinde gerçekleştirdi. 18 saat süren operasyonun başarılı olduğunu söyleyen Profesör bu ameliyatı yakın zamanda canlı bir kişi üzerinde uygulayacağını söyledi.
17.11.2017
Dünyanın ilk kafa nakli başarıyla gerçekleşti! için yorumlar kapalı
1
Hemoroidal hastalıklar (Basur) başta olmak üzere makat hastalıkları olan kişilerin utanma duygusu yüzünden tedaviden kaçındığını söyleyen Proktoloji Uzmanı Op. Dr. Mert Atak, “Utanarak sağlığımızı kaybediyoruz” dedi.
11.11.2017
‘Utanarak sağlığımızı kaybediyoruz’ için yorumlar kapalı
1