SON DAKİKA

Ameliyatta Hata Yapan Doktor Yaşamına Son Verdi!

Yaptığı böbrek ameliyatı sonrasında 50 yaşındaki hastası Seher Uygun’un böbreklerinin iflas etmesinin ardından Dr. Güven Mete intihar etti.

Bu haber 25 Eylül 2021 - 16:40 'de eklendi. Son Güncelleme25 Eylül 2021 - 16:53
Abone ol

Seher Uygun’un Yalova’da kalçasında yürümesini etkileyen rahatsızlık nedeniyle özel bir hastaneye müracaat etmesinin ardından kalça protezi ameliyatı olması gerektiği söylendi. Ameliyat sırasında yanlışlıkla toplardamarı kesilen Uygun’un böbrekleri kısa sürede iflas etti.

30 ADET İLAÇ KULLANMAK ZORUNDA KALDI

Diyaliz makinesiyle yaşamaya mahkum olan kadına Yüzde 83 engelli hale gelen, akut böbrek yetmezliği tanısı konuldu. Günde 30 adet ilaç kullanmak zorunda kaldı.

Ameliyat sonrasında böbrekleri iflas eden 50 yaşındaki Seher Uygun.

Ameliyat sonrasında böbrekleri iflas eden 50 yaşındaki Seher Uygun.

KADININ TOPLARDAMARI KESİLMİŞ

Sabah’ın haberine göre, 50 yaşındaki iki çocuk annesi Seher Uygun, Op. Dr. Güven Mete tarafından 2014’te yapılan operasyon sonrasında tuvaletini yapmakta zorluk çekti. Vücudunda şişme meydana geldi. Yeniden hastaneye başvurduğunda akut böbrek yetmezliği tanısı kondu.

Hastanede hemodiyalize uygun makine olmadığından İstanbul Cerrahpaşa’daki bir hastaneye sevk edildi.

Ameliyat sırasında talihsiz kadının toplardamarının kesildiği ortaya çıktı. İki kez kalbi duran kadın, ilk yardımla hayata döndürüldü. Dr. Güven Mete, İstanbul’da kadının tedavisini yürüten doktora mail atarak durumu anlatınca gerçek ortaya çıktı.

Diyaliz makinesine bağlı yaşamaya mahkûm olan Seher Uygun, Yalova’ya döndü ve böbrek nakil listesine girdi. Bir süre sonra da nakil gerçekleşti.

Atatürk'ün Katilleri

VASİYET EDEREK YAŞAMINA SON VERDİ

İddiaya göre olay sonrası Dr. Güven Mete’nin hastane ile ilişiği kesildi. Doktor daha sonra eşiyle İstanbul’a taşındı. Aradan aylar geçti. Doktor, İstanbul’daki evinde 2015’te bir not bırakarak intihar etti.

Böbrek ameliyatında hata yapan Dr. Güven Mete.

Böbrek ameliyatında hata yapan Dr. Güven Mete.

Böbreğini Seher Uygun’a verilmesini vasiyet ederek yaşama gözlerini yuman genç doktorun eşi, Yalova’daki Seher Uygun’un hastanede çalışan akrabasına ulaşarak durumu anlattı. Seher Uygun’a haber verildiğinde ise kadının böbrek nakli olduğu ortaya çıktı.
              
“ŞU AN ENGELLİYİM”

Seher Uygun ise, “Ameliyat sonucu böbreklerimi ve sağlığımı kaybettiğim için yüzde 83 engelli kaldım. Günde 30 adet ilaç kullanıyorum ve ayda iki kez Yalova’dan İstanbul’a gidiyorum. Ömrümün sonuna kadar bu ilaçları içeceğim ve sürekli hastaneye kontrole gitmek zorundayım. Hastanede 4 aylık tedavi süreci geçirdim.

Sol gözüm üzüntüden ve ağlamaktan dolayı hasar gördü, kanama oldu ve sol gözümden anjiyo oldum. Başıma gelen bu olay nedeniyle maddi ve manevi zarar gördüm, görmeye devam ediyorum. Sadece yürüme sıkıntısı çekiyordum, şu an engelliyim” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!