Aleksey Yerhov

Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, iki ülke arasında 100 milyar dolarlık ‘dengeli ticaret’ hedefi için Türk girişimcileri ülkesinde 12 sektöre yönelik geliştirilen yüzlerce milyar dolarlık ulusal projelerde pozisyon almaya çağırdı.
24.06.2019
RUSYA’DAN TÜRK FİRMALARA YATIRIM ÇAĞRISI! ‘MİLYAR DOLARLIK PROJELERDE POZİSYON ALIN’ için yorumlar kapalı
1
Rus Büyükelçi Aleksey Yerhov, TOBB ETÜ'nün düzenlediği "Diplomasi ve Barış" seminerleri kapsamında 'Rusya Dış Politikası ve Çağdaş Türk-Rus İlişkileri' konulu konuşma yaptı, öğrencilerin sorularını yanıtladı.
25.01.2018
Rus Büyükelçi Yerhov: Zeytin Dalı Harekatı’nı yakından takip ediyoruz için yorumlar kapalı
1
Peskov'a, Suriye ordusunun, gerilimi azaltma bölgelerinden birinin bulunduğu İdlib'de ilerlemesi nedeniyle Rus Büyükelçi Yerhov'un Türk Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmış olmasının, ilişkilerin kötüleşmesine sebep olmasından endişelenip endişelenmediği sorusu yöneltildi.
11.01.2018
Kremlin’den Rus büyükelçinin Türk Dışişleri’ne çağrılması hakkında açıklama için yorumlar kapalı
3
Suriye'deki muhalif gruplar ile hükümet yetkililerini 29-30 Ocak'ta Rusya'nın Soçi kentinde bir araya getirecek Ulusal Diyalog Kongresi'ne bir kaç hafta kala İdlib bölgesi, Astana Zirvesi'nin üç garantör ülkesi olan Rusya, Türkiye ve İran arasında gerginliğe sebep oldu.
10.01.2018
İdlib düğümü, Türkiye’yi Astana’dan uzaklaştırıyor mu? için yorumlar kapalı
2
Suriye hükümet güçlerinin İdlib'deki operasyonlarını Astana'da uzlaşılan 'gerginliği azaltma bölgesi' sınırlarının ihlali olarak değerlendiren Türk Dışişleri, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ile İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed İbrahim Fard'ı bakanlığa çağırdı.
10.01.2018
İdlib’le ilgili Rusya ve İran büyükelçileri Türk Dışişleri’ne çağrıldı için yorumlar kapalı
1
2016 yılını ciddi sınavlardan geçip Suriye'yle ilgili önemli anlaşmalar yaparak tamamlayan Rusya ve Türkiye, 2017'de İran'la birlikte Suriye'deki işbirliğini daha ileri seviyeye taşıyarak ve ABD'yi deyim yerindeyse saf dışı bırakarak krizde sona yaklaşılmasının adımlarını attı.
01.01.2018
2017: Türk-Rus ilişkileri, uçak krizinin öncesine döndü için yorumlar kapalı
7
19 Aralık 2016'da Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi'ndeki bir fotoğraf sergisinin açılış törenine katıldığı sırada polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülen Karlov'un büstü, Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği'nin bahçesine yerleştirildi.
25.11.2017
Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde Andrey Karlov anıtı açıldı için yorumlar kapalı
2
Rusya’nın Türkiye Büyükelçiliği Sözcüsü İrina Kasimova, Sputnik’e açıklamasında, “Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Patriğe Rus büyükelçiliğinin tarihi ve modern hayatını anlattı, 19 Aralık 2016’da trajik biçimde Ankara’da ölen Rusya Büyükelçiliği ve Rusya Kahramanı Andrey Karlov’un fotoğrafını gösterdi” dedi.
12.10.2017
Patrik Bartholomeos ilk kez Rusya’nın Türkiye Büyükelçiliği’ni ziyaret etti için yorumlar kapalı
5
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 28 Eylül'deki Türkiye ziyareti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeyi değerlendirdi.
06.10.2017
Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Yerhov: Türkiye ve Rusya arasında tabu konular yok için yorumlar kapalı
5
28.08.2017
Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Yerhov: Rus işadamlarına Türk iş dünyasını örnek gösteriyoruz için yorumlar kapalı
1
Sabah gazetesinden Okan Müderrisoğlu'nun sorularını yanıtlayan Yerhov'un açıklamaları şöyle: Suikasta kurban giden Büyükelçi Karlov ile ilgili soruşturma ne aşamada? Türk tarafınca yürütülen soruşturma devam ediyor.
11.08.2017
Rus Büyükelçi Yerhov: Türkiye’de güvenlik endişem yok için yorumlar kapalı
1
Çavuşoğlu'nun resmi Twitter hesabından görüşmenin fotoğrafları paylaşıldı.
08.08.2017
Çavuşoğlu, Rus Büyükelçi Yerhov’u kabul etti için yorumlar kapalı
4