AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi

AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin 2021 yılı içerisinde pazarlık usulü ile adrese teslim yaptığı toplam değeri 92 milyon 545 bin lira olan 19 ihalesi Sayıştay raporlarında yer aldı. Raporda, belediyenin mal ve hizmet alımı ile yapım işlerinde pazarlık usulünü yaygın bir şekilde kullandığına dikkat çekti.
13.11.2022
AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Adrese Teslim 19 İhalesi Sayıştay Raporunda için yorumlar kapalı
15
AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan deniz dolgusu ve kıyı düzenleme projesine karşı çıkan vatandaşlar ve çevre dernekleri konuya yargıya taşıdı. Mahkemenin dolgu yapılan alanda inceleme yapmak için görevlendirdiği bilirkişi heyeti raporunu hazırladı. Bilirkişi raporunda belediyenin imar planı olmadan çalışmalara başladığını ve projenin ekosisteme zarar vereceğini belirtti.
24.10.2022
AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi Sahili Talan Etmiş için yorumlar kapalı
33
AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin, ahşaptan yapılmış tarihi yük iskelesinin yıkıp, yerine beton iskele yapmasına Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) tepki gösterdi.
08.08.2022
AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi, Tarihi İskeleyi Yıktı, Yerine Beton İskele Yapıyor için yorumlar kapalı
51
Ordu'nun Altınordu ilçesinde göçmen kuşların uğrak yeri Durugöl'ün bir kısmına 2017 yılında stadyum yapıldı. Gölün bir kısmı kurutularak yapılan stadyum 2021 yılında hizmete açılırken, AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi kalan kısmını da imara açtı. Bölge halkı 110 bin imza toplayarak alınan meclis kararına itiraz etti.
09.04.2022
AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi, Durugöl’ün Tamamını İmara Açtı için yorumlar kapalı
56
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmak istenilen deniz dolgusu kıyı düzenleme projesine çevrecilerin yaptığı itiraz üzerine mahkeme durdurma kararı verdi. Ancak, mahkemenin kararına uymayan AKP'li belediye, bölgede çalışmalara devam edince ORÇEV (Ordu Çevre Derneği) ikinci kez suç duyurusunda bulundu.
24.03.2022
AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi Mahkeme Kararını Tanımadı için yorumlar kapalı
0
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin 25 ihaleyi adrese teslim olarak aynı kişiye ait şirketlere verdiğini öne sürdü.
30.05.2021
CHP’li Adıgüzel: Ordu Büyükşehir Belediyesi 25 İhaleyi Adrese Teslim Olarak Aynı Kişiye ait şirketlere Verdi için yorumlar kapalı
3
Ordu’da 2. derece doğal SİT alanı olan Yason Burnu’na çevre düzenlemesi adı altında iş makineleriyle girildi, kayalıkların çevresine duvar örülmeye başlandı.
31.05.2020
AKP’Lİ ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ARKEOLOJİK DOĞAL SİT ALANI OLAN YASON BURNU’NA İŞ MAKİNALARI İLE GİRDİ için yorumlar kapalı
14