SON DAKİKA

AKP’Lİ ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ARKEOLOJİK DOĞAL SİT ALANI OLAN YASON BURNU’NA İŞ MAKİNALARI İLE GİRDİ

Ordu’da 2. derece doğal SİT alanı olan Yason Burnu’na çevre düzenlemesi adı altında iş makineleriyle girildi, kayalıkların çevresine duvar örülmeye başlandı.

Bu haber 31 Mayıs 2020 - 0:38 'de eklendi.

AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi, 1. derece arkeolojik, 2. derece doğal SİT alanı olan Yason Burnu’na çevre düzenlemesi yapıyor. Koruma altındaki alana iş makineleriyle yol açan AKP’li belediye, kayalıkların çevresine de duvar örmeye başladı.

‘GERİ DÖNÜŞÜMSÜZ ZARARLARA YOLA AÇACAĞI BELGELERLE İFADE EDİLDİ’

Konuya ilişkin Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e konuşan CHP’li Mustafa Adıgüzel, Yason Burnu’na iş makinelerinin girmesine tepki göstererek şunları söyledi:

”İlk bilirkişi raporuna büyükşehir belediyesi itiraz etti. Bu itiraz reddedildi. Buradaki alan düzenlemesinin, geri dönüşümsüz zararlara yol açacağı belgelerle ifade edildi. Buna rağmen çalışmalar devam ediyor.

Belediye Başkanı ‘Biz bu proje ile örnek olacağız’ diyor. Bu şekilde gerçekten örnek olacaklar, ama iyi örnek değil, ancak kötü örnek olabilirler. Salda Gölü’nde, Gümüşhane Dipsiz Göl’de ne olduysa Yason’da da aynısı oluyor. Geri dönüşümsüz çevreye zararları var.”AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi, 1. derece arkeolojik, 2. derece doğal SİT alanı olan Yason Burnu’na çevre düzenlemesi yapıyor. Koruma altındaki alana iş makineleriyle yol açan AKP’li belediye, kayalıkların çevresine de duvar örmeye başladı.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!