AKPLİ BELEDİYE

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bir yıl önce Irak Türkmenlerinin yaptığı deprem yardımını seçime kısa süre kala dağıtmaya başladı. “Türkmen Milliyetçi Hareketi” yazılı paketlere belediyenin logosu yapıştırıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan AKP'li belediye, yardımların kasım ayından bu yana bekletildiğini ve sosyal marketlere başvuru yapanlara dağıtıldığını ifade etti. Belediye, yardımların üzerlerine neden belediye...
26.03.2024
AKP’li Belediye Deprem Yardımlarını Seçim Malzemesi Yaptı için yorumlar kapalı
28
Samsun'da Danışmentliler'den kalan ve 10 yıl önce AKP’li belediye tarafından başlatılan proje sırasında ortaya çıkarılan 830 yıllık tarihi kalenin kalıntılarının üstüne beton dökülerek meydan yapıldı. Oysa projede kalıntıların üstü camla kaplanarak koruma altına alınacak ve sergilenecekti.
06.09.2022
830 Yıllık Tarihi Kalıntılar Samsun’da Betona Gömüldü için yorumlar kapalı
43
Afyonkarahisar Kalesi’ne yapılacak yolcu garantili teleferik için 27 Nisan’da ihale düzenlenecek. CHP Afyon İl Başkanı Görgöz: Proje için kent peşkeş çekiliyor
19.04.2022
AKP’li Belediyeden Yolcu Garantili Teleferik İhalesi için yorumlar kapalı
16
Samsun'un Canik ilçesinin AKP'li Belediyesi 6 köyün kullandığı 51 bin metrekarelik mera alanının imara açma isteği belediyesi meclisinde oy birliği ile kabul edildi. Karara tepki gösteren köy muhtarları ve yöre halkı karara itiraz etti.
07.04.2022
AKP’li Belediye 51 Bin Metrekarelik Mera Alanını İmara Açtı için yorumlar kapalı
21
İstanbul'daki AKP'li belediyelere ilişkin Sayıştay'ın denetim raporlarında dikkat çeken bulgular ortaya çıktı. Bu bulgulardan biri de Beyoğlu belediyesinin Veremle Savaş Derneği’ne aktarması ‘zorunlu olduğu halde’ milyonlarca lirayı göndermediği açığa çıktı.
05.12.2021
Sayıştay Ortaya Çıkardı: AKP’li Belediye, Veremle Savaş Derneği’ne Aktarması Zorunlu Olan 2 Milyon Lirayı Aktarmamış için yorumlar kapalı
12
Sayıştay, AKP yönetimindeki Afyonkarahisar Belediyesi’nde özel kalem müdürlüğü kadrosu dolu olmasına rağmen başka bir müdürlük kadrosunda bulunan personelin özel kalem müdürlüğü yaparak harcama yetkisini kullandığını ortaya çıkardı. Raporda AKP’li belediyenin yaptığı birçok başka usulsüzlüğe de yer verildi.
05.12.2021
Özel Kalem Müdürlüğü Skandalını Sayıştay Ortaya Çıkardı için yorumlar kapalı
3
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı çerçevesinde AKP'li belediye tarafından yapılan etkinliğin vatana ihanet etme suçundan idam edilen İskilipli Atıf'ın adının verildiği parkta yapılması tepki topladı.
27.10.2021
İskilipli Atıf Parkı’nda 29 Ekim Kutlamasına Tepki! için yorumlar kapalı
1
Trabzon'da önceki dönem AKP'li belediye tarafından kentin su problemini çözmek ve asbestli borular değiştirilsin diye AB fonlarından 17 milyon Euro para alındı. 31 Mart seçimlerinden sonra Belediye Başkanı Murat Zoroğlu, boruları değiştirmeye başladı. Ancak, borular basınca dayanıklı olmadığı için vatandaş yine susuz kaldı.
16.09.2021
Trabzon’da 17 Milyon Euro’luk Boru Fiyaskosu için yorumlar kapalı
19
"Milli Uzay Programı'nın" açıklanmasından sonra, Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde, AKP’li belediyenin 13 Şubat’ta açtığı El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi’nin kapısına zincirle kilit vurulduğu ortaya çıktı.
16.07.2021
AKP’li Belediyenin Açtığı Uzay Merkezinin Kapısına 5 Ayda Kilit Vuruldu için yorumlar kapalı
0
Ordu'da AKP'li belediyenin, 2016 yılında 15 milyon TL'ye mal ettiği 116 dönümlük Botanik Parkı’nı “şehir hastanesi yapılacağı” gerekçesiyle yıkmasının üzerinden 5 yıl geçti. Ordulu doğaseverler, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, parklarının harabeye dönmesine tepki gösterdi. Hayvanların otlama alanı haline dönüşen bölgenin yeniden düzenlenerek halkın kullanımına açılabileceğini söyleyen Ordulular, "Burası rant,...
05.06.2021
Ordu’da 15 Milyon TL’ye Mal Olan 116 Dönümlük Botanik Park, Otlak Oldu için yorumlar kapalı
6
Malatya’nın ardından çok sayıda ilde belediye eliyle gri pasaportla insan kaçakçılığı konusunda Almanya’da bir kişiye dava açıldı. Süreçe ilişkin bilgi veren Hannover Savcısı Thomas Klinge, “Davadaki delillere bağlı olarak hakkında dava açılan kişi hapis cezası da alabilir” diye konuştu.
22.04.2021
Belediye Aracılığıyla İnsan Kaçakçılığına Almanya’da Dava! için yorumlar kapalı
0
AKP’li Eyüpsultan Belediyesi, ‘Zaman Yolculuğu Projesi’ adı altında 2 milyon 115 bin TL harcadı. Projeyle, Eyüp Sultan olarak bilinen Ebu Eyyub el Ensari’nin ‘sanal gerçeklik’ ile canlandırılacağı belirtilirken projenin ihalesi de AKP’li Muhammed Talha Enis’e verildi.
25.08.2020
AKP’Lİ BELEDİYE SINIR TANIMADI: 2,1 MİLYON LİRAYA ZAMAN YOLCULUĞU PROJESİ için yorumlar kapalı
62