SON DAKİKA

Esra Özakça: Adında insan hakları geçen AİHM’de de hukuk yokmuş

Eşi Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in tahliye talebinin reddine tepki gösteren Esra Özakça, ‘Adında insan hakları geçen AİHM’de

Bu haber 03 Ağustos 2017 - 23:53 'de eklendi.

Eşi Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in tahliye talebinin reddine tepki gösteren Esra Özakça, “Adında insan hakları geçen AİHM’de de hukuk yokmuş” dedi.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) 148 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için yapılan başvuruyu reddetti. AİHM kararında ‘devletin Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya gayet iyi baktığını’ söylerken, dosya içerisindeki 24 uzman hekimin raporuna rağmen ‘şimdilik hayati bir tehlike de görülmediği’ ifade edildi.

‘AİHM KARAR VERİR DİYE MÜCADELEYE BAŞLAMADIK’

DW Türkçe’den Gezal Acer’in aktardığına göre eşine destek olmak için 70 gündür açlık grevinde Esra Özakça, “Biz AİHM karar verir diye mücadele başlatmamıştık” dedi. Kararı, adında insan hakları geçen bir mahkemeye yakıştıramadığını belirten Esra Özakça düşüncelerini “Türkiye’de olmadığı gibi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde de hukuk olmadığını görmüş olduk” sözleriyle dile getirdi.

‘EŞİMİN GÖZLERİMİN ÖNÜNDE ERİMESİ KOLAY DEĞİLDİ’

Semih Özakça’nın, hastanede tutulmak ve sürekli muayene olmak istemediğini belirten Esra Özakça, açlık grevinin devam ettirilmesine dair de, “Eşimin gözlerimin önünde erimesi kolay değildi. Ben de katılmak istedim. Bu karardan sonra da devam edeceğini biliyordum çünkü o kimseden bir şey istemiyor, sadece hakkı olanı geri istiyor” şeklinde konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!