SON DAKİKA

Ermenistan, NATO’nun Gürcistan’daki tatbikatına katılmadı

Konuyu Sputnik’e değerlendiren Gürcistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Nino Tolordava, “Ermeni askerler uluslararası Agile Spirit-2017 tatbikatının açılışına katılmadı.

Bu haber 04 Eylül 2017 - 18:04 'de eklendi.
Abone ol

Konuyu Sputnik’e değerlendiren Gürcistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Nino Tolordava, “Ermeni askerler uluslararası Agile Spirit-2017 tatbikatının açılışına katılmadı. Ermenistan Savunma Bakanlığı’ndan da herhangi bir açıklama gelmedi” diye konuştu.

Tolordava, NATO’ya üye ülkelerin dışında Agile Spirit tatbikatına NATO ortak ülkeleri Ukrayna ve Azerbaycan’ın da katıldığını, tatbikatın komuta merkezi ve saha çalışmaları olmak üzere 2 aşamadan oluştuğunu kaydetti.

‘ERMENİSTAN ALDIĞI KARARLARDAN EMİN’

Ermenistan Savunma Bakanlığı’ndan NATO’nun tatbikatına katılmama kararı ile ilgili açıklama geldi. Ermenistan Savunma Bakanı Yardımcısı Artak Zakaryan, Erivan’ın kararında herhangi bir tuhaflığın olmadığını belirtti.

Zakaryan, “Ermenistan’ın askeri ve siyasi diplomasisi, ülkemizin dış politikasına tamamen uygun ve Ermenistan, atılacak adımlar konusunda kararlılıkla hareket ediyor. Dolayısıyla tuhaf herhangi bir durum yok” ifadelerini kullandı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Erivan’ın tatbikata katılacağını resmen doğrulamadığını belirten Zakaryan, katılmama kararının Ermenistan’ın NATO ile ortaklık seviyesini herhangi bir şekilde etkilemediğini de sözlerine ekledi.

‘Agile Spirit’ tatbikatları 2011 yılından itibaren her yıl düzenleniyor. 2015’te bu yana NATO himayesinde yapılıyor. 2015’te düzenlenen tatbikata Ermenistan gözlemci ülke olarak katılmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!