SON DAKİKA

Erdoğan’ın Koruma Ordusuna Milyonlarca Lira Harcandı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Sarayları koruyan koruma ordusuna ödenen para dudak uçuklattı. Koruma ordusuna 2021’in ilk 6 ayında milyonlarca ile harcandı.

Bu haber 19 Ağustos 2021 - 17:26 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye’de yüzlerce araçlık konvoylar tepki çekerken, koruma ordularına harcanan para dudak uçuklattı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün mali tablolarına göre, Erdoğan’ı ve Sarayları koruyan Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, 2021’in ilk 6 ayında 151 milyon 162 bin TL harcadı.

Ayrıca TBMM Koruma Daire Başkanlığı’nın harcadığı para ise 54 milyon 226 bin TL olarak açıkladı.

“KAÇ KORUMA VAR” SORUSUNA CEVAP YOK

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, milletvekillerinin “Sarayları ve Erdoğan’ı kaç koruma koruyor?” sorularına bugüne kadar hiç yanıt vermedi. Geçen aylarda da ekonomide yaşanan kötü gidişata rağmen Saray’ın tasarruf etmediğini kaydeden CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi hazırladı.

Antmen, bugüne kadar cumhurbaşkanlığı yapan isimlerin koruma sayısını sordu. Antmen, AKP’li Erdoğan’ın “hizmetindeki” araç ve personel sayısının da açıklanmasını istedi. Antmen’in soru önergesine yanıt veren Oktay, “Koruma Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün görev alanına giren hususlar, herhangi bir güvenlik zafiyeti oluşturulmayacak şekilde, yeteri kadar personel ve teçhizatla yerine getirilmektedir” ifadelerini kullanarak koruma sayısını yine açıklamadı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

BİRÇOK KURUMU GERİDE BIRAKTI

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nın bütçesi, Siber Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile İstihbarat Başkanlığı gibi Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı birçok başkanlığı da geride bıraktı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!