SON DAKİKA

ERDOĞAN’IN GERÇEK HASTALIĞINI İLHAN SELÇUK BİLİYORDU

Bu haber 07 Temmuz 2017 - 19:37 'de eklendi. Son Güncelleme7 Temmuz 2017 - 20:51

Halk gerçeği öğrenmeli.

ENSEST İLİŞKİ

Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, İmparatorluk döneminde Roma’nın üçüncü imparatoru. Bilinen adıyla: Caligula.

İmparator Caligula, kız kardeşi Drusilla’nın ölümüne dayanamayıp Roma’yı terkediyor. Drusilla kız kardeşi; fakat Caligula’nın sarayı terk etmesine sebep olan bu büyük acı neden kaynaklanıyordu?

Şundan:

Albert Camus, Caligula’nın tahtını terketmesi üzerine, “Calicula” adlı teartral eserinde Soyluları ve Helicon’u şöyle konuşturur:

“(Caligula) Elbet tahtına dönecektir…. Kabul ediyorum. Drusilla’yı seviyordu. Seviyordu ama kız kardeşiydi nihayetinde… Olmayacak işe kalkışıp yatağına dahi aldı…”

Caligula, kız kardeşi Drusilla ile ensest ilişki yaşıyordu. Fakat onu daha önemli kılan “devleti yönetenler” hakkında söyledikleriydi:

“Devlet idare etmek, malumunuz, çalmak demektir… Ben kendi payıma, alenen çalma taraftarıyım.”

Peki Erdoğan ile Caligula’yı ilginç kılan neydi?

Caligula, saralı bir imparatordu…

 

NAMAZ DAHA BAŞLAMAMIŞTI

Erdoğan bayram namazı için gittiği Mimar Sinan Camii’nde kısa süreli rahatsızlık geçirdi. İlk müdahalesi camide yapılan Erdoğan, daha sonra sağlık durumuna ilişkin olarak yaptığı açıklamada:

“Şekere dayalı bir tansiyon dengesizliği geçirdim. Şu an bir sorun yok. Toparladım”

Gerçekten öyle mi?

Erdoğan ilk defa rahatsızlanmıyor.

Bir görgü tanığı, yaşananları şöyle anlatıyordu:

 “Sedye ile dışarıya çıkardılar. 5-10 dakika orada tedavi gördü. Namaz daha başlamamıştı”

 

Tarih: 17 Ekim 2006

TBMM’ye giderken makam aracında ani rahatsızlık geçiren Erdoğan, Özel Güven Hastanesi’ne götürüldü. O telaş içinde zırhlı otomobil kilitlendi. Aracın camları ve kapıları balyozla kırıldı. Erdoğan’a ilk müdahaleyi Nöroloji Uzmanı Dr. Fethiye Sümer Güllap yaptı.

Erdoğan’a o gün hastanede ne teşhis konduğu hâlâ polemik konusu. İddiaya göre, sara hastasıydı.

Resmi açıklamaya göre ise oruca bağlı olarak kan şekeri düşmüştü.

Evet… Erdoğan’ın hastalığına dair sıkça yapılan açıklama: şeker…

 

12 Nisan 2007

Washington Brookings Enstitüsü’ndeki panelde konuşan Zaman gazetesi Ankara Büro Şefi Kerim Balcı şöyle dedi:

“Kaynağım AKP içinden bir isim, ayrıca Erdoğan’ın özel doktorundan da aynı bilgiyi aldım. Sayın Erdoğan’ın beyninin sağ lobunda bir tümör var ve bu tümör hızla büyümemekle birlikte, epilepsi/sara sendromlarına neden oluyor.”

 

20 Nisan 2008

Aydınlık dergisi Erdoğan’ın beyninde astrositom adı verilen bir tümör olduğunu yazdı.

Bu tümör, insanın duygu ve davranışlarını kontrol eden beynin prefrontal bölgesinde bulunuyordu. Tepkileri kontrol etme, duyguları anlama ve ifade etme, ayrıntılı düşünme, sorunları çözme, hatalardan ders çıkarma, planlama, sabırlı olma, dikkati sürdürme gibi özellikler beynin prefrontal bölgesi tarafından kontrol ediliyordu.

 

‘ERDOĞAN EPİLEPSİ HASTASIDIR’

Tarih: 30 Ekim 2015

İsviçreli Dr. Hakkı Açıkalın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıktan Epilepsi (Sara) hastası olduğunu iddia etti. Erdoğan’ın uzun yıllardan beridir bu hastalığa sahip olduğunu ifade eden Açıkalın, Erdoğan’ı bir defa muayene etme şansı olan Ankara Güven Hastanesi Doktorlarından 42 yaşındaki Nörolog Sümer Güllap’ın, denilenin aksine neden öldüğünün iyi araştırılması gerektiğini söyledi.

Açıkalın epilepsi için“Beyin içinde bulunan sinir hücrelerinin olağan dışı bir elektro-kimyasal boşalma yapması sonucu ortaya çıkan nörolojik bozuklardır. Bazı nöbetlerden önce korku hissi gibi olağan dışı algılamalar ortaya çıkarken, bazı nöbetlerde kişi yere düşebilir. Bazen de ağzı köpürebilir ve buna bağlı ağır kazalar yaşanabilir.” diyordu.

 

Tarih: 14 Şubat 2015

Latin Amerika seyahatine çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Meksika gezisini bir gün erken bitirdi.

Meksika dönüşü direkt Türkiye’ye dönmesi beklenen Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak sürpriz bir şekilde, yerel saatle 04.00’te (TSİ 12.00) ABD’nin Houston kentine iniş yaptı.

Houston’da dünyanın en ünlü hastanelerinden MD Anderson Hastanesi bulunuyor. Kulislerde Erdoğan’ın uçağının Houston’a inişi şüpheyle karşılandı.

 

22 Ekim 2006 Cumhuriyet Gazetesi

Ve…

22 Ekim 2006: 

İlhan Selçuk, Pencere adlı köşesinden şu soruyu soruyordu:

“Saralı Cumhurbaşkanı İster misiniz?.. “

“Kimi meslek ve makam sarayı kaldırmaz… RTE Başbakan olduğundan bu yana çoğu kişiden Erdoğan’ın saralı olduğunu işitmiştim… ” diyen Selçuk, şu satırlarla devam ediyordu:

“oysa devlet hayatında bu gibi konular soru işareti kaldırmaz… İşin şakaya gelir yanı yoktur; devletin belirli noktalarında görevli kişilerin sağlık konularında gizlilik ülkenin aleyhinedir… “

 

‘YAZIK OLACAK CUMHURİYETİMİZE’

İlhan Selçuk: 22 Ekim 2006, Cumhuriyet Gazetesi; “Saralı Cumhurbaşkanı ister misiniz?”

YARDIM EDELİM Mİ?… HAYIR, DOKUNMA, SARA…

Çocukluğumuzdan bu yana hepimiz ‘sara’yı biliriz; kimi zaman kaldırımda bilinçsiz yatan birini göstermişlerdir… Yardım edelim mi?.. Hayır, dokunma, sara…

 Saranın Frenkçesi epilepsi… Ayıp değil saralı olmak; kimi zaman kişiye yakışır bile… Dostoyevski saralı değil miydi?.. Ne var ki bir subay saralı özel vurgusuyla ‘olabilemez!..’

 Kimi meslek ve makam sarayı kaldırmaz… RTE Başbakan olduğundan bu yana çoğu kişiden Erdoğan’ın saralı olduğunu işitmiştim… Balyozlu macera bu kuşkuyu somut biçimde ve açık seçik gündeme getirdi; oysa devlet hayatında bu gibi konular soru işareti kaldırmaz… İşin şakaya gelir yanı yoktur; devletin belirli noktalarında görevli kişilerin sağlık konularında gizlilik ülkenin aleyhinedir… 

HALK GERÇEĞİ ÖĞRENMELİ

 Balyozlu kurtarma operasyonundan sonra ayağa kalkarak hayata merhaba diyen Recep Tayyip gazetecilere açıkladı: İyiyim!.. Allah daha da iyilik versin!.. Her krizden sonra saralı iyi olur; ama, işin ciddiyeti rafa kaldırılamaz… Başbakan saralı mı, değil mi?.. Halk gerçeği öğrenmeli!..  Türkiye’yi olağanüstü bir gerilime sürükleyen Recep Tayyip’in derdi nedir Allahaşkına?.. Takıyyeci mi, değil mi?.. Neden müseccel bir mürteci olduğu kendi yazısıyla sabit Dinçer’i Başbakanlık Müsteşarlığı koltuğunda oturtuyor?.. ‘Minareleri süngü, kubbeleri miğfer, camileri kışla’ yapmayı neden düşünüyor?.. Ülkenin barışa, dostluğa, kardeşliğe ihtiyacı varken nedir bu gerilim, çatışma, kavga ortamının nedeni?.. Yoksa Başbakan gerçekten saralı mı?.. 

YÜZDE 25 OYLA YÜZDE 65 ÇOĞUNLUK

 Recep Tayyip’in cumhurbaşkanlığı olasılığı var… Yüzde 25 oyla Meclis’in yüzde 65 çoğunluğunu ele geçiren AKP bunu yapabilir; RTE Çankaya’ya çıkabilir… AKP’yetakıyyeci deniyor… RTE’ye saralı deniyor… Halka sormalı: Çankaya’da saralı bir cumhurbaşkanı ister misiniz?.. Tayyip Bey’in sağlığı konusundaki tüm soru işaretleri önce bu bakımdan yetkili hekimler tarafından yok edilmeli… Yoksa Türkiye zıvanadan çıkacak… Yazık olacak Cumhuriyetimize… 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!