SON DAKİKA

ERDOĞAN’IN DİKKAT ÇEKEN TALİMATI

Bu haber 31 Temmuz 2017 - 15:50 'de eklendi.

16 NİSAN halkoylaması sonrasında Tayyip Erdoğan önce AKP’ye üye oldu, ardından partiyi olağanüstü kongreye götürerek başına geçti. Hemen arkasından peş peşe hamleler yaparak AKP’de çeşitli düzenlemelere gitti. Parti yönetiminde ve hükümette değişikliğe giden Erdoğan’ın, son günlerde genel seçimlere yoğunlaştığı öğrenildi.

‘ZAMAN AKP’NİN ALEYHİNE’

Aydınlık’ın haberine göre, Erdoğan’ın kamuoyu araştırma kuruluşlarına sürekli araştırma yaptırdığı ve erken seçim koşullarını araştırdığı bildirildi. Yapılan araştırmalarla ilgili olarak bilgi veren AKP’li bir kaynak, “Şu aralar çok sayıda şirkete anket yaptırıyor. Hepsi uzmanlarca değerlendiriliyor. Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda uzmandır. Bazı şirketlerden ham sonuçları da istediğini duydum. Gelen verilerin pek iyi olmadığı söylendi. Partiye desteğin istikrarlı bir şekilde düştüğü konusunda değerlendirmeler var. Zaman, lehimize değil aleyhe çalışıyor. Bu durumun devam edeceği anlaşılıyor. Kısa vadeli ve etkili hamlelerle en azından bir süre için bu gidişatı tersine çevirme durumu tartışılıyor. Bu sağlanırsa en az 4-5 yıl zaman kazanılmış olacaktır” dedi.

ERDOĞAN’IN TALİMATI

Uzun yıllardır parti üst yönetiminde görev yapan bir AKP MKYK üyesinin düzenlenen dar kadronun katıldığı bir yemekte yaptığı değerlendirme ise şöyle:

“Şu anda resmi açıklamalarda seçim için 2019 telaffuz ediliyor. Ama bu o kadar önemli değil. Sayın Cumhurbaşkanımız geçen hafta içinde iki önemli toplantı yaptı. Biri AKP Meclis grup toplantısı, diğeri de parti genel merkezinde yapılan milletvekilleri, bakan ve parti yöneticilerinin katıldığı toplantı. Meclis grubunda milletvekillerini uyardı. Genel Merkez’de yaptığı toplantıda da milletvekillerine, ‘Bir hafta dinlenin, sonra seçim bölgelerinizi dolaşın’ dedi. ‘Yarın seçim olacakmış gibi çalışın’ mesajı verdi. Bu da Cumhurbaşkanımızın kafasında erken seçim olduğunu gösteriyor. Herkes ona göre davransın.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!