SON DAKİKA

ERDOĞAN’I ÜZECEK ANKET: 2018’DEN BU YANA EN DÜŞÜK SEVİYEDE

Metropoll araştırma şirketinin “Erdoğan Ocak 2020” anketine göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın görevini onaylayanların oranı yüzde 41,9’a düşerek, Ekim 2018’den bu yana en düşük seviyeye geldi. Ankete göre Erdoğan’a görev onayında en düşük destek HDP ve CHP seçmeninden geliyor.

Bu haber 03 Şubat 2020 - 20:02 'de eklendi.
Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranı düşüş eğilimi gösterirken, ‘Onaylıyorum’ diyenlerin oranının Ekim 2018’den bu yana en düşük seviyede olması dikkati çekti.

KRİZ DÖNEMLERİNDE YÜKSELİYOR

Ankette, MHP seçmeninin yüzde 62,2’sinin Erdoğan’a destek verdiği görülürken, Metropoll’ün verilerine göre kriz dönemlerinde Erdoğan’a verilen görev onayında düzenli bir yükselme gözlemleniyor. Erdoğan’a destek Barış Pınarı Harekâtı döneminde yüzde 48’e kadar çıkmıştı.Ankete göre Erdoğan’a görev onayında en düşük destek HDP ve CHP seçmeninden geliyor.Kararsızlar dağıtılmadan HDP seçmeninin yüzde 82,3’ü Erdoğan’a görev onayı vermezken, CHP seçmeninin de yüzde 87,4’ü de desteklemiyor.İyi Parti seçmenlerinde ise Cumhurbaşkanı’na destek, sadece yüzde 6,7 olarak anket sonuçlarına yansıdı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!